MotoNews.pl

Mercedes-Benz CL 500 Premium w matowej czerni

17 kwietnia 2013

Kategoria | Rynek Premium  Tuning
Mercedes CL 500 5

Firma Famous Parts oficjalnie zajmuje się sprzedażą komponentów tuningowych i zestawów modyfikacyjnych tworzonych przez Prior Design, jednak od czasu do czasu pozwala sobie na ekstrawagancję i przygotowuje pokazowe auta bazujące na różnych modelach i udoskonalone za pomocą elementów dostępnych w prowadzonym przez nią sklepie. Najnowszym dziełem, jakie wyszło z warsztatu Famous Parts jest Mercedes-Benz CL 500 Premium Edition o atrakcyjniejszym wyglądzie zewnętrznym. Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką zrobili panowie z Famous Parts było zaimplementowanie klasie CL kompletnego pakietu komponentów poszerzających nadwozie. Luksusowe coupe ma zupełnie nowe fartuchy w przedniej i tylnej części, nową maskę silnika, nowe fartuchy boczne i tylne spojlery.

Z przednim zderzakiem zintegrowano zestaw świateł do jazdy dziennej wykorzystujących diody LED. Reflektory zostały całkowicie przeprojektowane. Po usunięciu chromowanych elementów ich oprawy pokryto matowym czarnym lakierem. Z resztą w matową, elegancką czerń zostało spowite całe nadwozie Mercedesa. Błyszczą się tylko: spojler na pokrywie bagażnika, obudowy lusterek bocznych i tło gwiazdy Mercedesa na atrapie chłodnicy. CL 500 Premium Edition zostało wyposażone w obręcze z lekkich stopów Brabus Monoblock E o średnicy 21 cali, na których zamontowano opony Continental Sport Contact w rozmiarze 265/30R21 z przodu i 305/25R21 z tyłu.

Zawieszenie zostało obniżone dzięki zastosowaniu specjalnego modułu elektronicznego. Za odprowadzanie spalin odpowiedzialny jest sportowy układ wydechowy zapożyczony z Mercedesa CL63 AMG wykonany ze stali szlachetnej, z końcówkami rur wydechowych przejętymi z modelu SL65 AMG Black Series.

Zdjęcia: Famous Parts, opracowanie: BM