MotoNews.pl

Land Rover Defender LXV

30 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery
Land Rover Defender LXV 9

Dziś Land Rover obchodzi 65 rocznicę powstania marki. By uczcić tę okazję brytyjski producent wypuścił na rynek specjalną edycję modelu Defender o nazwie LXV. To nie żaden skrót literowy, lecz zapis cyframi rzymskimi liczby 65.

Limitowana seria Defender LXV została oficjalnie zaprezentowana na początku urodzinowej imprezy, jaka odbyła się w pobliżu fabryki Land Rovera w Solihull w Wielkiej Brytanii. Produkcja Land Rovera Defendera LXV zostanie ograniczona – jak się można było tego spodziewać – do zaledwie 65 egzemplarzy.

Limitowana edycja bazuje na standardowym Defenderze 90 z twardym dachem typu „hard top”. Wyróżniają ją 16-calowe obręcze z lekkich stopów Sawtooth, czarny lakier nadwozia o nazwie Santorini Black, dach, atrapa chłodnicy oraz oprawy reflektorów w odcieniu szarości „Corris Gray”. Na nadwoziu umieszczono także naklejki z napisem „LVX” oraz naklejkę z brytyjską flagą na pokrywie bagażnika. W kabinie terenówki znajdziemy skórzaną tapicerkę z emblematami „LVX” na zagłówkach, pomarańczowymi przeszyciami i okolicznościowymi dywanikami.

Specjalnego Defendera napędza 2,2-litrowy silnik wysokoprężny współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną i generujący 122 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy 360 Nm.

Model będzie sprzedawany w Wielkiej Brytanii, a jego cena to 24 260 funtów szterlingów.

Zdjęcia: Land Rover, opracowanie: BM