MotoNews.pl

McLaren 50 12C i 50 12C Spider – rocznicowa edycja specjalna

27 maja 2013

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
McLaren 50 12C 4

McLaren świętuje w tym roku (a konkretnie 2 września) 50-lecie istnienia firmy, by uczcić tę ważną datę w historii marki brytyjski producent przygotował specjalną edycję modelu 12C i 12 C Spider. Seria McLaren 50 12 C zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie maksymalnie 100 egzemplarzy – 50 egzemplarzy dla wersji 12C i 50 dla wariantu 12C Spider.

Zarówno McLaren 50 12C, jak i McLaren 50 12C Spider będą się odznaczać specjalnymi detalami stylistycznymi. Modyfikacje obejmą między innymi zastosowanie przeprojektowanego zderzaka przedniego o kształcie zoptymalizowanym zgodnie z zasadami obliczeniowej mechaniki płynów. Zwiększa od docisk przedniej osi auta, a jego wygląd zainspirowała limitowana seria modeli HS Edition. Dolna część zderzaka okalająca otwory wentylacyjne została wykonana z włókna węglowego, a przednia z Kevlaru. Nad zderzakiem umieszczono specjalną czarną plakietkę inspirowaną dokonaniami McLarena w Formule 1.

Standardowo modele McLaren 50 12C i 12C Spider będą wyposażone w układ hamulcowy z tarczami z ceramiczno-karbonowymi o średnicy 394×36 mm z przodu i 380×34 mm z tyłu. Nadwozie ozdobiono wyjątkowo lekkimi, czarnymi obręczami McLaren 50 Ultra Lightweight o średnicy 19 cali w przedniej części samochodu i 20 cali w tyle. Są one o 2 kg lżejsze niż opcjonalne obręcze Super Lightweight.

W kabinie znajdziemy skórzaną tapicerkę i specjalne, okolicznościowe plakietki na nakładkach na progi drzwiowe wykonanych z włókna węglowego oraz dywanikach.

Limitowana edycja będzie dostępna w trzech kolorach nadwozia: czarnym, srebrnym lub pomarańczowym. Każdy z modeli wchodzących w skład serii McLaren 50 będzie także wyposażony w pokrowiec z czarno-srebrnym monogramem, specjalne kluczyki w pudełku z włókna węglowego oraz certyfikat podpisany przez Franka Stephensona, szefa zespołu projektantów McLaren Automotive.

Zdjęcia: McLaren, opracowanie: BM