MotoNews.pl

Range Rover Evoque RS250 według Kahn Design

24 maja 2013

Orkney Grey RS250 Evoque 5

Design podkreślający sportowe właściwości, specjalny lakier nadwozia w odcieniu Orkney Grey i unikalne wykończenia we wnętrzu wyróżniają model Range Rover Evoque RS250 w interpretacji brytyjskiej firmy tuningowej Kahn Design.

Brytyjczycy wymienili przedni i tylny zderzak, zastępując fabryczne komponenty wariantami z wbudowanymi wlotami powietrza przysłoniętymi ozdobną siatką w kolorze matowej czerni i srebrna. W środkowej części przedniego zderzaka znalazły się dodatkowe wstawki z siatki ozdobne elementy. Atrapę chłodnicy również przysłonięto specjalną siatką. Przy bocznych otworach wentylacyjnych znalazły się wstawki w kolorze miedzi ładnie odcinające się na szarym tle nadwozia. Na progi drzwiowe nałożono nakładki ze stali nierdzewnej. Przy otworach wentylacyjnych na przednim zderzaku umieszczono światła do jazdy dziennej z diodami LED. Poza tym Range Rover Evoque RS250 zyskał spojler na dolnej części pokrywy bagażnika, przejrzysty dach z przyciemnioną szybą, przyciemnione pozostałe szyby, boczne progi w kolorze błyszczącej czerni i pomarańczowe zaciski hamulcowe.

Szary kolor nadwozia Orkney Grey jest dość wyjątkowy, został skomponowany przy użyciu lakieru zawierającego przejrzyste i mocno odbijające światło drobinki. W ten sposób dodatkowo podkreślono smukłą sylwetkę Evoque. Do lakieru dopasowano obręcze z lekkich stopów o średnicy 22 cali w odcieniu perłowej szarości.

Specjaliści z Kahn Design podarowali też brytyjskiemu modelowi nowy układ wydechowy.

Wnętrze RS250 Evoque zostało wykończone materiałami najwyższej jakości. Fotele z przodu i tyłu pokryto czarną alcantarą z pomarańczowymi wstawkami i obszyciami. Deskę rozdzielczą i tunel środkowy obciągnięto tym samym materiałem. Na. pedałach gazu, hamulca i sprzęgła znalazły się wentylowane nakładki z aluminium.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM