MotoNews.pl

Mercedes-Benz klasa A stunigowany przez RevoZport

03 czerwca 2013

Kategoria | RevoZport  Tuning
Mercedes A250 RevoZport 6

W zeszły tygodniu pokazywaliśmy, jak wygląda Mercedes-Benz klasy E z pakietem aerodynamicznym od RevoZport, a tymczasem firma tuningowa z Hong-Kongu zabrała się już za kolejny model ze Stuttgartu. Tym razem chodzi o kompaktową klasę A. Chińscy specjaliści od tuningu, którzy zwykle zajmują się egzotycznymi modelami, takimi jak Ferrari, najprawdopodobniej byli rozczarowani stosunkowo skromnym wyglądem nowego Mercedesa-Benz A250 z pakietem Sport i postanowili coś z tym zrobić.

Klasa A zyskała dzięki Chińczykom zestaw komponentów poprawiających stylistykę nadwozia. Pakiet nosi mało zapadającą w pamięć nazwę RZA-250 i jest dostępny w trzech wersjach. Można dzięki nim dokonać całkowitej transformacji wyglądu klasy A. Pierwsza wersja, Stage 1 obejmuje nowy splitter przedni z włókna węglowego, skrzydełka aerodynamiczne i dyfuzor w tyle. Druga wersja: Stage 2 zawiera wszystkie komponenty dostępne w pakiecie Stage 1, a oprócz tego wentylowaną maskę silnika i nowe fartuchy boczne z włókna węglowego. Jeśli chcemy zaszaleć z naszym Mercedesem-Benz klasy A, to wybieramy wersję Stage 3, a wtedy oprócz komponentów dostępnych w dwóch poprzednich wariantach otrzymamy także całkiem spore skrzydło tylne, również wykonane z włókna węglowego.

Jednak nowy styl nadwozia to nie wszystko, co dla klasy A mają do zaoferowania specjaliści z RevoZport. Oprócz tego proponują zwiększenie mocy 2-litrowego silnika turbo o 79 KM, czyli z fabrycznych 211 KM do 290 KM. Taki skok mocy jest możliwy dzięki wymianie wlotów powietrza na elementy z włókna węglowego, zamontowaniu układu wydechowego z elementami ze stali szlachetnej i tytanu oraz przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika.

Zdjęcia: RevoZport, opracowanie: BM