MotoNews.pl

Mercedes-Benz klasy A według Vath

15 marca 2013

Kategoria | Tuning  VATH
Vath Mercedes klasa A 7

Firma tuningowa Vath przedstawiła nowy pakiet modyfikacji dla nowego Mercedesa-Benz klasy A. Na zdjęciach możemy oglądać model A250 w interpretacji specjalistów z Vath. Nadwozie Mercedesa wyposażono w dokładkę na spojler przedni wykonaną z włókna węglowego i polakierowano na czerwono. Na tym w zasadzie zakończył się tuning wizualny, choć warto wspomnieć, że klasa A otrzymała także nowe, 19-calowe obręcze z lekkich stopów, wokół których owijają się wyczynowe opony w rozmiarze 235/35ZR19 z przodu i 255/30ZR19 z tyłu. W kabinie pojawiła się nowa, sportowa kierownica i ozdobne akcenty z włókna węglowego dekorujące kokpit.

Najważniejsze zmiany dotyczą jednak komponentów technicznych. Fabryczny, 2-litrowy silnik benzynowy dzięki specjalistom z Vath zwiększył moc ze standardowych 211 KM do 245 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy podskoczył z 350 Nm do 390 Nm. Mercedes przyspiesza dzięki temu z miejsca do 100 km/h w 5,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma swój bieg po tarczy dopiero na wskazaniu 250 km/h.

Eksperci z Vath wymienili też sprężyny w zawieszeniu obniżając je. Stuningowany Mercedes klasy A ma także 200-komorowy katalizator, nowe komponenty w układzie wydechowym, przewody hamulcowe w oplocie ze stali nierdzewnej oraz płyn hamulcowy Castrol SRF stosowany w samochodach wyścigowych i rajdowych.