MotoNews.pl

Mercedes-Benz GL63 AMG stuningowany przez Babusa

05 czerwca 2013

Kategoria | Brabus  Tuning
Mercedes GL63 AMG Brabus 20 (2)

„Nadworny” tuner Daimlera – firma Babus ostatnio zajął się mocnym Mercedesem-Benz GL 63 AMG. Najwyraźniej panowie z Brabusa uznali, że jego fabryczna moc jest stanowczo niezadowalająca, ponieważ oprócz modyfikacji wizualnych zaproponowali również dla GL 63 tuning techniczny – i to jaki!

Zacznijmy od tego, co widać na pierwszy rzut oka. Nadwozie Mercedesa zyskało zestaw komponentów poprawiających wygląd i własności aerodynamiczne. W skład pakietu wchodzą przeprojektowane zderzaki, dodatkowe elementy na nadkolach, spojler oraz „wyścigowy” dyfuzor.

Zajrzyjmy teraz pod maskę, bo zdarzyło się tam parę interesujących rzeczy. 5,5-litrowa jednostka napędowa V8 biturbo weszła na nowy poziom dzięki zastosowaniu pakietu 620 PowerXtra. Jak wskazuje nazwa, powoduje on wzrost mocy do 620 KM/456 kW (o 63 KM w stosunku do wersji fabrycznej) i maksymalnego momentu obrotowego do 820 Nm (o 60 Nm w porównaniu z wariantem standardowym).

Zastosowanie nowych komponentów nadwoziowych oraz wzmocnienie silnika pociągnęło za sobą konieczność dopasowania innych elementów – zaktualizowano więc zawieszenie, układ hamulcowy oraz wymieniono opon oraz obręcze.

Całość dała rezultaty w postaci bardzo atrakcyjnych osiągów zmodyfikowanego Mercedesa-Benz GL 62 AMG. Siedmiomiejscowy SUV rozpędza się z miejsca do 100 km/h w ciągu 4,7 sekundy, a jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 280 km/h.

Zdjęcia: Brabus, opracowanie: BM