MotoNews.pl

BMW M3 GTS SK II według G-Power – 650 KM

06 czerwca 2013

Kategoria | G-Power  Tuning
Marka, model | , ,
G-Power BM  M3 GTS SKII 7

Tuner G-Power specjalizujący się w przeróbkach modeli BMW przygotowało niedawno nowy pakiet dla BMW M3 E92. Nie jest to zupełna nowość, lecz raczej kolejna, jeszcze bardziej dopracowana wersja zestawu turbo G-Power zoptymalizowana pod kątem wykorzystania w M3 GTS. Efektem zastosowania tego rozwiązania jest wzrost mocy silnika do 650 KM.

Eksperci z G-Power przeprojektowali prawie każdy element jednostki napędowej BMW, nie przepuścili także układowi dolotowemu i wydechowemu. Najważniejszym elementem pakietu jest jednak nowa turbosprężarka ASA T1-523 wraz z nowym oprogramowaniem jednostki kontrolnej silnika.
BMW M3 E92 w interpretacji G-Power rozpędza się z miejsca do 100 km/g w 4,1 sekundy, a prędkość 200 km/h rozwija w ciągu 11,8 sekundy. Prędkość maksymalna w tym przypadku to imponujące 323 km/h.

Przy takich osiągach warto pokusić się także o dopracowanie profilu aerodynamicznego nadwozia. A przy okazji nowe komponenty nadwoziowe mogą być też atrakcyjne wizualnie. BMW M3 GTS w interpretacji G-Power ma masywny splitter w przedniej części i duży spojler z tyłu. Do tego dodano nowy układ hamulcowy z karbonowo-ceramicznymi tarczami oraz zestaw 20-calowych obręczy z lekkich stopów, na których zamontowano wyczynowe ogumienie. Nadwozie pokryto pomarańczowym lakierem i ozdobiono grafikami nawiązującymi do rajdu Gumball 3000.

Zdjęcia: G-Power, opracowanie: BM