MotoNews.pl

Toyota Yaris stuningowana przez Musketier

06 czerwca 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Toyota Yaris 15

Toyota Yaris nie jest modelem szczególnie lubianym przez tunerów, ale od czasu do czasu ktoś porywa się na modyfikację japońskiego supermini. Ostatnio była to firma tuningowa z Niemiec: Musketier i trzeba przyznać, że ich propozycja dodaje uroku miejskiemu autku.

Bazę do przeróbek stanowiła Toyota Yaris z dieslem 1.4 D-4D o mocy 90 KM. Niemieccy „muszkieterowie” wyposażyli ją w nowy filtr powietrza marki K&N i imponujący układ wydechowy z końcówkami rur typu quad. Podobno zaowocowało to zwiększeniem mocy jednostki napędowej nieco ponad 100 KM, jednak wyniku nie potwierdzono testach na dynamometrze.

Jeśli chodzi o stronę wizualną, to Yaris zyskał nowy spojler z przodu, nowy dyfuzor w tyle, zestaw ładnych świateł do jazdy dziennej z diodami LED oraz nowe obręcze z lekkich stopów dostępne w kilku rozmiarach, o średnicy od 15 do 18 cali. Do tego dodano zestaw sprężyn obniżających nadwozie miejskiej Toyoty o 30 mm. Samo nadwozie pokryto czarnym lakierem dodając do tego czerwone akcenty w postaci obudów lusterek bocznych, plakietek i elementów na atrapie chłodnicy oraz w dolnej części z przodu i po bokach nadwozia.

Zdjęcia: Musketier, opracowanie: BM