MotoNews.pl

Infiniti Q50 wchodzi do sprzedaży w Polsce

01 lipca 2013

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Infiniti Q50 4

Najnowsze Infiniti wchodzi do sprzedaży w Polsce. Już można go zamawiać, a pierwsze dostawy planowane są na koniec września tego roku. Najtańszy Q50 jest napędzany pierwszym w historii Infiniti silnikiem czterocylindrowym. Diesel o pojemności 2,2 litra rozwija 170 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego.

Standardowe wyposażenie obejmuje m.in.: system Infiniti InTouch z dwoma ekranami dotykowymi, przełącznik trybu jazdy, system start-stop, kamerę cofania, system aktywnej redukcji hałasu, aktywną kontrolę śladu (ATC – Active Trace Control), klimatyzację dwustrefową, 17-calowe felgi aluminiowe, samonaprawiającą się zewnętrzną powłokę lakierniczą, technologię Bluetooth do komunikacji z telefonami komórkowymi i bezprzewodowy transfer muzyki Bluetooth audio streaming.

Z kolei ceny wersji Q50 Hybrid zaczynają się od 215 tys. złotych. Samochód jest napędzany 3,5-litrowym silnikiem o mocy 364 KM, działającym w technologii Direct Response Hybrid. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy, emitując przy tym 155 g CO2 na kilometr. Tak znakomite osiągi uzyskano dzięki bezpośredniemu przekazaniu mocy silnika elektrycznego do układu napędowego za pomocą innowacyjnego systemu podwójnego sprzęgła.

Q50 będzie oferowany w różnych wersjach wyposażenia, z różnymi pakietami i opcjami.

Zdjęcia: Infiniti, Mototarget