MotoNews.pl

Brabus 60 S Dragon Edition

05 lipca 2013

Brabus 60S Dragon 17

Chiny stają się obecnie największym na świecie rynkiem zbytu na dobra luksusowe, w tym na superdrogie samochody, dlatego Kraj Środka staje się też coraz bardziej atrakcyjny dla firm tuningowych specjalizujących się w modyfikacjach modeli luksusowych.

Ostatnio do tunerów próbujących podbić azjatyckie imperium dołączył niemiecki Brabus, specjalizujący się w udoskonalaniu modeli marki Mercedes-Benz. Dla Chińczyków przygotował produkt o nazwie 60S Dragon Edition. Jak sama nazwa wskazuje, możemy się spodziewać, że dominującym elementem stylistycznym w tym samochodzie będzie wizerunek smoka. 60S Dragon Edition bazuje na Mercedesie-Benz S600. Pod jego maską pracuje 6,3-litrowa jednostka napędowa V12 generująca 730 KM i imponujący maksymalny moment obrotowy 1100 KM. Oczywiście nie trzeba dodawać, że będzie dostępny jedynie w Chinach.

Dzięki mocnemu silnikowi zmodyfikowany Mercedes rozpędza się z miejsca do 100 km/h zaledwie w 4 sekundy i może rozwinąć prędkość maksymalną ponad 300 km/h.

Od strony wizualnej Dragon Edition wyróżnia się przeprojektowanym, sportowym zderzakiem, nowymi fartuchami bocznymi i przednimi błotnikami oraz licznymi złotymi plakietkami z wizerunkiem smoka. W kabinie znajdziemy tapicerkę skórzaną najwyższej jakości, wykończenia z forniru wykonanego z najlepszych rodzajów drewna, nowe dywaniki i całe stado złotych smoków różnej wielkości.

Nie wiemy niestety, ile będzie kosztować „smocza” edycja Mercedesa-Benz S600, ale stawiamy na to, że sporo.

Zdjęcia: Brabus, opracowanie: BM