MotoNews.pl

Ford Mustang w edycji US Air Force Thunderbirds

05 lipca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford Mustang 8

Nie wiemy, jak nasi Czytelnicy, ale my w redakcji uwielbiamy mustangi, a jeśli jeszcze są to stalowe Mustangi i w tak pięknej edycji, w jakiej ostatnio pojawiły się na rynku amerykańskim, to jesteśmy w siódmym niebie. Ford przedstawił bowiem właśnie Mustanga w edycji US Air Force Thunderbirds, czyli w wersji tematycznej poświęconej amerykańskim siłom powietrznym, a bardziej konkretnie zespołowi akrobacyjnemu Thunderbirds latającemu na samolotach F-16. Zespół istnieje już od 60 lat, ale niestety ma ostatnio kłopoty, bowiem od kwietnia w związku z planem oszczędności wprowadzonym w amerykańskiej armii jego pokazy zostały zawieszone, a być może zostanie on wkrótce rozwiązany. Ford troszkę im pewnie osłodzi te ostatnie ciosy losu, bo edycja specjalna „muscle cara” wygląda bardzo kusząco. Samochód zostanie zlicytowany na cele dobroczynne na początku sierpnia.

Nadwozie unikalnego Mustanga zostało polakierowane tak, by przypominało poszycie samolotu F-16 Falcon, którego w swoich pokazach używają Thunderbirds. Samochód został opatrzony plakietką z numerem VIN 001 oraz wyposażony w kilka komponentów z serii Ford Racing, w tym w turbosprężarkę, pakiet zawieszeniowy i układ hamulcowy Brembo.

We wnętrzu Mustanga Thunderbirds Edition znajdziemy wykonany na specjalne zamówienie ekran nawigacji i zestaw wskaźników, haftowane logo Thunderbirds, wyjątkowe nakładki na progi drzwiowe i lampki podświetlające nawierzchnię drogi po otwarciu drzwi, przy czym światło przybiera kształt samolotu. Nie znajdziemy tam natomiast tylnej kanapy, gdyż ją wymontowano.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM