MotoNews.pl

Skoda Rapid Spaceback – młodzieńcza energia i dojrzała praktyczność

15 lipca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Skoda Rapid Spaceback 4

Najnowszy model Skody, to połączenie dojrzałych i cenionych przez Klientów cech samochodów z gamy marki, z energią i dynamicznym designem. Skoda Rapid Spaceback to całkowicie nowy model, pozycjonowany pomiędzy Fabią a Octavią.

Skoda Rapid Spaceback to samochód, w którym młodzieńczy charakter idzie w parze z pragmatycznymi, przemyślanymi rozwiązaniami. Duży rozstaw osi gwarantuje nie tylko największą w klasie ilość miejsca dla pasażerów z przodu i z tyłu, ale i bardziej sportowy wygląd sylwetki, bliższy smukłemu coupe niż konwencjonalnemu hatchbackowi.

„Rapid Spaceback to kamień milowy dla Skody” – mówi Winfried Vahland, CEO firmy. „Wchodzimy na strategicznie ważny rynek, na którym nasz model ma tak wiele do zaoferowania: rewelacyjną funkcjonalność w świeżej, atrakcyjnej formie hatchbacka. To rozwinięcie nowego designu Skody: wyrazisty i pozwalający się wyróżnić styl ze sportowym pazurem, trafi w gusta przede wszystkim młodych osób, które poszukują komfortowego i przestronnego auta dla całej rodziny”.

Do słupka B, stylistyka nowego modelu bazuje na koncepcji modelu w wersji sedan. Z tyłu nowy model zaskakuje innowacyjną szybą, zachodzącą na pokrywę bagażnika. Wraz z opcjonalnym, szklanym dachem panoramicznym, ciągnącym się przez całą długość kabiny, tworzą elegancki i oryginalny czarny pas, będący prawdziwą ozdobą tego projektu.

Pomimo długości o 18 cm mniejszej od limuzyny, Spaceback zachował wszystkie jej wartości użytkowe i przemyślane rozwiązania, ułatwiające codzienną eksploatację. Jak na prawdziwą Skodę przystało, Rapid Spaceback dysponuje jednym z największych bagażników w swojej klasie – w tym przypadku oznacza to pojemność 415 litrów (1380 l przy złożonej tylnej kanapie).

Rapid Spaceback jest beneficjentem bogatego doświadczenia Skody: Producent jak zawsze zadbał o wysoką jakość wykonania i wykorzystanie najnowszej technologii z zakresu bezpieczeństwa i układu napędowego. Każdy egzemplarz wyposażany jest standardowo w 6 poduszek bezpieczeństwa oraz elektroniczne systemy zmniejszające ryzyko kolizji. Samochód można wyposażyć opcjonalnie w światła ksenonowe, czujniki ciśnienia opon, światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów i system wspomagania ruszania pod wzniesienia.

Pod maską tego modelu znajdziemy jeden z sześciu zaawansowanych silników, które już w innych modelach udowodniły swoją imponującą dynamikę i przekonującą oszczędność zużycia paliwa. Znana z wersji czterodrzwiowej gama o rozpiętości mocy 75 – 122 KM, zostaje wzbogacona o silnik 1.6 TDI/90 KM. Powszechnie ceniona za swoją wydajność jednostka, jest też sercem wersji Greenline, odznaczającej się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa: zaledwie 3,8 l/100 km w cyklu mieszanym.

Premiera Skody Rapid Spaceback odbędzie się na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Zdjęcia: Skoda Auto Polska