MotoNews.pl

Europejskie testy Chevroleta Corvette Stingray

15 lipca 2013

Kategoria | Rynek
Corvette Stingray 4

 

Od minionego tygodnia fani samochodów o wysokich osiągach z Niemiec, Szwajcarii, Francji i Holandii mogą spotkać na drodze nową Corvette Stingray, jako że eksperci ds. technicznych Chevroleta rozpoczęli gruntowne testy dwóch egzemplarzy tego modelu w europejskich warunkach eksploatacji. Jazdy testowe potrwają kilka miesięcy, a samochód pojawi się w salonach sprzedaży pod koniec tego roku.

Testy zostaną przeprowadzone i udokumentowane przez Patricka Herrmanna, managera ds. technicznych Chevrolet Europe. Patrick będzie zamieszczał swoje obserwacje wraz ze zdjęciami i filmami w serwisach Facebook, Twitter, Youtube i Instagram, oznaczone one będą #C7experience. Procedury testowe są częścią opracowanego przez GM programu kontroli jakości, który przechodzą wszystkie nowe modele Chevroleta przed wejściem do sprzedaży w Europie.

„Corvette to jeden z najsłynniejszych samochodów w historii motoryzacji, a nowy Stingray jest najbardziej zaawansowanym i dynamicznym standardowym modelem w dziejach. Możliwość testowania tego auta to z pewnością jeden z najbardziej interesujących aspektów mojej pracy”, powiedział Patrick Herrmann.

Zdjęcia: Chevrolet