MotoNews.pl

Ford Focus RS 2.5 RS250 według Kahn Design

16 lipca 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Marka, model | ,
Ford Focus RS 6

Brytyjska firma tuningowa Kahn Desgin proponuje nam na lato zmodyfikowaną wersję Forda Focusa RS z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym twin turbo o mocy 300 KM i maksymalnym momencie obrotowym 410 Nm. Jednostka napędowa współpracuje z przekładnią manualną.

Samochód został pokryty lakierem w odcieniu bieli o nazwie Diamond White, na tle której ciekawie odcinają się czarne elementy. Specjaliści z Kahn Design wymienili atrapę chłodnicy, standardowe obręcze zastąpili 19-calowymi modelami Cosworth w kolorze antracytowym, pokryli czarnym lakierem tylne skrzydło. Czarne są też otwory wentylacyjne na masce silnika i boczne wykończenia.

W kabinie fabryczne fotele ustąpiły miejsca kubełkowym fotelom Recaro. Wnętrze wykończono błękitną skórą, którą zestawiono z szarą Alcantarą i dekoracyjnymi obszyciami.

Niestety Brytyjczycy nie pokusili się o tuning techniczny, co oznacza, że zmodyfikowany Ford Focus RS, choć z pewnością bardzo przyjemny dla oka, nadal przyspiesza z miejsca do 100 km/h w ciągu 5,1 sekundy i nie rozpędza się bardziej niż do 264 km/h. Choć może to wcale nie tak źle, prawda?

Dodajmy jeszcze, że za swoją pracę brytyjscy tunerzy oczekują rewanżu w postaci wpłacenia kwoty niecałych 21 000 funtów szterlingów.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM