MotoNews.pl

Honda Accord Coupe V6 z fabrycznym pakietem Performance

17 lipca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Honda Accord 2

W amerykańskich salonach sprzedaży Hondy właśnie pojawił się model Accord Coupe V6 z pakietem Honda Factory Performance. Zaprezentowany po raz pierwszy na zeszłorocznym SEMA Show w Las Vegas i testowany niedawno przez północnoamerykański oddział Honda Performance Development pakiet zdecydowanie dodaje dynamiki Accordowi oraz wprowadza kilka zmian stylistycznych w i tak już sportowym wyglądzie coupe.

By sprawdzić, czy pakiet Honda Factory Performance to nie tylko obietnice bez pokrycia Honda Performance Development bezlitośnie testował go na torach wyścigowych porównując ze standardowym Accordem Coupe V6. Sprawdzian wykazał, że oba modele mają sportowy potencjał, jednak Accord wyposażony w pakiet Honda Factory Performance, w skład którego wchodzi m.in. zestaw sportowych komponentów zawieszeniowych i 19-calowe opony letnie pewniej i stabilniej porusza się po torze.

“Nowa Honda Accord Coupe V6 świetnie się zachowuje na krętych drogach, ale pakiet Honda Factory Performance przenosi ją na zupełnie nowy poziom” – powiedział Lee Niffenegger, starszy inżynier programowy w Honda Performance Development. “Dzięki obniżonemu prześwitowi, sportowemu zawieszeniu i ogumieniu o bardziej sportowym charakterze zestaw Honda Factory Performance zdecydowanie zwiększa kontrolę kierowcy nad ruchami nadwozia i pływa pozytywnie na stabilność.”

W skład pakietu Honda Factory performance wchodzą: 19-calowe obręcze z lekkich stopów, spojler na pokrywie bagażnika, sportowe zawieszenie obniżone o 15 mm, spojlery w przedniej, bocznej i tylnej części nadwozia, czerwone podświetlenie we wnętrzu kabiny, specjalne dywaniki i plakietki z napisem HFP. Jego cena w USA wynosi 4 620 dolarów.

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM