MotoNews.pl

CLR X 5 RS, czyli BMW X5 2014 według Lumma Design

30 lipca 2013

Kategoria | LUMMA Design  Tuning
Marka, model | ,
Lumma Design BMW X5 4

Firma tuningowa Lumma Design próbuje wyprzedzić konkurencję publikując już dziś swój program modyfikacji dla BMW X5 z rocznika 2014. Pakiet nosi nazwę CLR X 5 RS. Choć nowa odsłona luksusowego, bawarskiego SUVa pojawi się na rynku dopiero w listopadzie tego roku, już teraz możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać po zaimplementowaniu mu zestawu komponentów nadwoziowych o agresywnej stylistyce przygotowanego przez Lumma Design.

Pakiet tuningowy obejmuje wymianę przedniego zderzaka, fartuchów bocznych, montaż poszerzonych nadkoli i wentylowanej maski silnika, wymianę tylnego zderzaka i montaż spojlera w tyle. Tę zgrabną ofertę Lumma Design uzupełnia zestawem nowych obręczy z lekkich stopów o średnicy 23 cali, na których zamontowano wyczynowe ogumienie oraz nowymi końcówkami rur wydechowych w sportowym stylu „quad”.

Kliencie tunera będą mogli także opcjonalnie zamówić nowy wystrój wnętrza kabiny zmodyfikowanego BMW X5. Lumma Design proponuje sprawdzony patent w postaci tapicerki ze skóry, wykończeń z włókna węglowego, wymiany standardowych dywaników na nowe, z ozdobnym haftem oraz zaopatrzenie pedałów gazu, hamulca i sprzęgła w nakładki z aluminium.

Specjaliści z Lumma Design nie pokusili się o tuning techniczny BMW X5, wiemy jednak, że nowa odsłona SUVA będzie oferowana m.in. z 4,4-litrowym silnikiem V8 o mocy 450 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm, 3-litrowym, 6-cylindrowym dieslem TwinPower Turbo o mocy 258 KM i maksymalnym momencie obrotowym 560 Nm oraz z 3-litrową, 6-cylindrową jednostką wysokoprężną tri-turbo generującą 381 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 740 Nm.

Zdjęcia: Lumma Design, opracowanie: BM