MotoNews.pl

Koncepcyjna Mazda Deep Orange 3

09 sierpnia 2013

Marka, model |
Mazda DeepOrange3 2

W tym tygodniu w ramach imprezy naukowej poświęconej badaniom związanym z przemysłem motoryzacyjnym organizowanej w amerykańskim Michigan grupa studentów z Clemson University i Art Center College of Design przedstawiła pojazd o nazwie Deep Orange 3. Zaprojektowany i zbudowany przez amerykańskich żaków samochód ma stanowić wizję „nowej generacji pojazdów koncepcyjnych Mazdy”.

Koncept jest stylowym hatchbackiem wyposażonym w unikalny napęd hybrydowy, który automatycznie wybiera optymalne rozłożenie mocy (tylko na przednią oś, tylko na tylną oś lub na wszystkie koła), w zależności od warunków drogowych. Niezwykła Mazda posiada także innowacyjną konstrukcję bazującą na technologii składanych arkuszy metalu opatentowanej przez firmę Industrial Origami. Sportowy model ma również niezwykłą konfigurację foteli we wnętrzu – układ 3+3 nazwany „architekturą samochodu sportowego”.

Nie ujawniono żadnych innych szczegółów dotyczących studenckiego projektu, jednak Steward Reed, szef wydziału odpowiedzialny za design związany z transportem w Art Center College of Design powiedział:

„Deep Orange oferuje przedsiębiorstwom wyjątkową okazję, by zaprezentować tworzone przez siebie, zaawansowane technologie motoryzacyjne. Zarówno dla projektantów, jak i dla inżynierów praca z branżowymi liderami jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem.”

 

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM