MotoNews.pl

Mercedes-Benz zapowiada debiut nowego crossovera GLA – pierwsze szkice

13 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Mercedes-Benz GLA 1 (2)

Do tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem został już mniej niż miesiąc i jak grzyby po deszczu mnożą się kolejne „teasery”, czyli wizualizacje premier motoryzacyjnych, jakie będą miały miejsce podczas tej imprezy. Dziś do grupy producentów podsycających nasze zainteresowanie dołączył Mercedes-Benz, który opublikował pierwsze szkice zupełnie nowego crossovera GLA.

Niemiecki producent pokazał nam dwa szkice wersji koncepcyjnej modelu, które nie bardzo przypominają zakamuflowaną samochód w wariancie produkcyjnym, który niedawno udało się motoryzacyjnym paparazzi przyłapać podczas testów w kalifornijskiej Dolinie Śmierci. Jednak komunikat Mercedesa informuje również, że mamy bacznie obserwować serwis prasowy firmy, ponieważ wkrótce pokażą coś ciekawego. Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że zobaczymy produkcyjną wersję nowego Mercedesa GLA jeszcze zanim rozpocznie się wystawa IAA we Frankfurcie.

W oczekiwaniu na kolejne rewelacje z obozu Mercedesa i kolejne ciekawe obrazki przypominamy tylko, że nowy model bazuje na platformie MFA z napędem na przednie koła, która wykorzystywana jest również w klasie A i klasie B. To samo dotyczy gamy silnikowej.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM