MotoNews.pl

Pięć premier, czyli Mercedes-Benz na Motor Show w Poznaniu

26 marca 2014

Mercedes S Coupe

Jutro w Poznaniu ruszają największe w kraju targi motoryzacyjne. Podczas konferencji prasowej Mercedes-Benz zaprezentuje aż pięć premierowych modeli. Dodatkową atrakcją będą Mistrzostwa Polski w Aplikacjach Samochodowych.

Od czwartku, 27 marca, Poznań stanie się na kilka dni motoryzacyjną stolicą Polski. Jedną z głównych gwiazd imprezy będzie Mercedes-Benz. W Hali nr 5 zobaczymy pięć premier: Nową Klasę C, Nową Klasę GLA, Klasę S Coupe, Nową Klasę V oraz wyjątkowy model G 63 AMG 6×6.

Konferencja prasowa odbędzie się o godz. 13:30 na stoisko Mercedes-Benz w Hali numer 5. Otworzy ją prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, dr Andrzej Byrt. W konferencji udział udział wezmą: prezes MB Polska, Niels Kowollik, dyrektor działu samochodów dostawczych, Christoph Stemmer, prezes ASO Mercedes-Benz – Duda Cars SA, Marcin Duda, prezes ASO Mercedes-Benz – MB Motors sp. z o.o., Stefan van Herpen, a także prezes car2go Thomas Beerman.

Ciekawie zapowiada się także konkurs „Polish Car Wrap Championship”, czyli zawody w foliowaniu samochodu. Zawody już po raz drugi z rzędu odbędą się na samochodach Mercedes-Benz Citan w wersji furgon. Na próbę zostaną wystawione umiejętności aplikatorskie zawodników: dokładność, kreatywność i praca pod presją czasu. Najlepsze drużyny z całej Polski będą się zmagać do godziny 16:00, w związku z czym gorąco zapraszamy bezpośrednio po konferencji Mercedes-Benz. Foliowa bitwa odbędzie się w hali nr 4.

Zdjęcia: Mercedes-Benz