MotoNews.pl

Ram 1500 Rumble Bee Concept – ‘pszczółka’, która lubi rozrabiać

19 sierpnia 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | , ,
Ram-1500-Rumble-Bee-9

Dziesięć lat temu Ram wprowadził na rynek amerykański Rumble Bee, popularny model inspirowany pojazdem typu „muscle car” o nazwie Super Bee, pochodzącym z lat 60 XX w. Przedwczoraj marka zaprezentowała nowy koncept o nazwie Ram 1500 Rumble Bee napędzany silnikiem HEMi, celebrując w ten sposób 10 rocznicę powstania swego pierwszego “pszczelego” dzieła.

Nowy, koncepcyjny Rumble Bee powstał na bazie Rama 1500 R/T w wersji na rok 2013. Lekki, dwudrzwiowy Ram z napędem na jedną oś ma nadwozie pokryte lakierem kolorze żółtym o matowym wykończeniu. Na bokach natomiast umieszczono dekoracyjne, błyszczące pasy w kolorze czarnym, które z wolna przechodzą we wzór plastra miodu. Fabryczne, 22-calowe obręcze zostały zastąpione błyszczącymi, czarnymi modelami Vellano VRH o średnicy aż 24 cali. Zawieszenie obniżono o ok. 5 cm. Atrapę chłodnicy, otwory wentylacyjne, plakietki, klapkę wlewu paliwa i podwójne końcówki rur wydechowych pokryto również czarnym, błyszczącym lakierem.

W kabinie powtórzono żółto-czarny schemat kolorystyczny, wykorzystując do wykończenia poszczególnych elementów skórę i sportową siatkę. Oprócz tego wnętrze ozdobiono kilkoma plakietkami z logo Ram i specjalnymi dywanikami. W centralnej części kokpitu umieszczono pokrętło 8-biegowej przekładni z prawdziwą pszczołą zatopioną w bursztynowej masie. Pokrętło jest podświetlane, co eksponuje wzór plastra miodu w tle. Dwa przełączniki niżej znajduje się kolejne pokrętło kontrolujące dźwięk płynący z końcówek układu wydechowego. Wzór plastra miodu znajdziemy także na drzwiach i desce rozdzielczej.

Pod maską koncepcyjnego Rama 1500 Rumble Bee pracuje 5,7-litrowy silnik HEMI o mocy 395 KM i maksymalnym momencie obrotowym 552 Nm współpracujący z 8-biegową skrzynią automatyczną TorqueFlite. Pokrywę jednostki napędowej w kolorze żółto-czarnym zdobi grafika ze wzorem plastra miodu.

Zdjęcia: Ram, opracowanie: BM