MotoNews.pl

Mercedes-Benz klasa S według German Special Customs

24 września 2013

Kategoria | Tuning
GSC Mercedes klasa S 2

„Najlepszy samochód na świecie” – tak znane, niemieckie czasopismo motoryzacyjne uhonorowało pierwszą konstrukcję Mercedesa-Benz oznaczoną nazwą „klasa S” (W116) w 1975 roku. Precyzując, nazwało tak potężny okręt flagowy niemieckiej marki – legendarną 450 SEL 6.9. I jak to bywa z arystokratycznymi tytułami – są one dziedziczne. Od pięciu dekad miano ”najlepszego samochodu na świecie” przekazywane jest z jednej generacji klasy S na drugą. Ostatnim sukcesorem w tej „królewskiej” linii jest W222, wprowadzone na rynek kilka tygodni temu.

Przymiotnik „najlepszy” wyraźnie jednak nie wystarcza tunerom z German Special Customs, firmy rezydującej w Chemnitz. Jako jedni z pierwszych w swojej branży zaprezentowali własną wizję luksusowej limuzyny Mercedesa. Modyfikacje wciąż trwają i będą obejmować zarówno wygląd, jak i komponenty techniczne nowego Mercedesa-Benz klasy S. Na razie możemy poczytać zapowiedzi i obejrzeć pierwsze wizualizacje. Oferta German Special Customs będzie obejmować wszystkie odmiany W222, włączając w to warianty AMG.

W nowym wyglądzie zewnętrznym klasy S stunignowanej przez German Special Customs z pewnością najbardziej rzucają się w oczy masywne fartuchy – przedni i tylny. Nowy spojler na przednim zderzaku ma wmontowane światła do jazdy dziennej z diodami LED i spore wloty powietrza. Jego odpowiednik w tyle obramowuje trapezoidalne końcówki rur nowego, sportowego układu wydechowego. Do tego dodano stosunkowo subtelne fartuchy boczne, które optycznie zbliżają pojazd do nawierzchni drogi. Mimo, że nowej maski silnika nie zdobi już gwiazda, moc kryjącą się pod nią można rozpoznać po mocno zarysowanych konturach i dużych wlotach powietrza tego komponentu.

German Special Customs ma też w zanadrzu pakiet znacznie zwiększający moc silników dostępnych dla klasy S W222. Na przykład Biturbo V8 Sports S63 AMG ma po modyfikacjach tuningowych specjalistów generować 850 KM mocy.

Tuner będzie także oferować nowe kombinacje obręczy i ogumienia dla Mercedesa klasy S.

Zdjęcia: German Special Customs, opracowanie: BM