MotoNews.pl

Bentley GTX o mocy 600 KM według Onyx Concept

04 października 2013

Kategoria | Rynek Premium  Tuning
Bentley GTX 6

Na rynku pokazuje się coraz więcej projektów tuningowych, których bazę stanowią Bentley’e Continentale GT V8 i trudno tu na cokolwiek narzekać, bo zawsze przyjemnie spojrzeć na ten potężny i luksusowy samochód. 4-litrowa jednostka napędowa biturbo to jeden z najciekawszych silników dostępnych w Europie i świetnie uzupełnia sportową naturę Bentley’a.

Mroczna piękność, którą nasi Czytelnicy mogą podziwiać na zdjęciach poniżej, to dzieło tunera o nazwie Onyx Concept, który zafundował Bentley’owi „kompleksową obsługę”. Pojazd wzbogacił się w obszerny zestaw komponentów poprawiających aerodynamikę i wygląd nadwozia, jednak to, co najciekawsze w ofercie Onyx Concept, kryje się pod maską limuzyny z Crewe. Silnik biturbo został podkręcony tak, że wzniósł się na zupełnie nowy poziom. Generuje teraz przyjemne 600 koni mechanicznych.

Wracając do pakietu nadwoziowego – tu także mamy sporo przyjemnych niespodzianek w postaci nowych fartuchów bocznych, poszerzonych nadkoli, świateł do jazdy dziennej z diodami LED, nowych końcówek rur wydechowych o kwadratowym przekroju i 22-calowych obręczy z lekkich stopów.

Według nas Bentley GT V8 po przeróbkach wprowadzonych przez Onyx Concept jest czymś w rodzaju motoryzacyjnego odpowiednika Jamesa Bonda: przystojny, brytyjski dżentelmen, z którym lepiej nie zadzierać.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM