MotoNews.pl

Chevrolet Camaro LS9 o mocy 780 HP zmodyfikowany przez Geiger Cars

23 października 2013

Kategoria | GeigerCars  Tuning
Marka, model | ,
Camaro LS9 18

Niemiecka firma tuningowa Geiger Cars zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży pakietu tuningowego dla Chevroleta Camaro ZL1. Model ten i bez najmniejszych modyfikacji jest naprawdę łakomym kąskiem dla każdego, kto ceni sobie szybkie i niezawodne samochody, lecz tuner obiecuje, że po kuracji u niego amerykański „muscle car” będzie jeszcze mocniejszy i szybszy.

Dzięki ingerencji specjalistów z Giger Cars Camaro ZL1 oddaje do dyspozycji kierowcy aż 780 KM mocy i 984 Nm maksymalnego momentu obrotowego, generowane przez turbodoładowany, 6,2-litrowy silnik V8 udoskonalony przez montaż nowych tłoków, wału korbowego, ulepszonych wałów rozrządu, większego intercoolera i zoptymalizowanych głowic cylindrów. Przedstawiciele Giger Cars przysięgają, że zmodyfikowane Camaro ZL1 może rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w czasie 3,7 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 338 km/h, natomiast ćwierć mili pokonuje w 11,9 sekundy.

Jeśli chodzi o tuning wizualny, to Camaro LS9 ma nową atrapę chłodnicy, zielony splitter z przodu i dyfuzor z tyłu oraz specjalny kod kreskowy nadrukowany na nadwoziu, po zeskanowaniu którego np. telefonem komórkowym przeniesiemy się na stronę internetową tunera. Oprócz tego możemy wybrać zestaw 19- lub 20-calowych obręczy z lekkich stopów Goysar i opony Michelin Cup. Muscle car został również wyposażony w nowy układ wydechowy i wyścigowe zawieszenie marki KW.

Teraz ta mniej przyjemna strona tuningu: pakiet modyfikacji kosztuje 138 090 euro, oczywiście nie licząc bazowego Camaro ZL1.

Zdjęcia: GeigerCars, opracowanie: BM