MotoNews.pl

Nowy SEAT Leon FR stuningowany przez JE Design

23 października 2013

Kategoria | JE Design  Tuning
Marka, model | ,
Seat Leon FR 12

Firma tuningowa JE Design przygotowała niezbyt praktyczny, lecz nieźle wyglądający program tuningowy dla SEATa Leona FR. Pakiet obejmuje nowe komponenty nadwoziowe, które sprawiają, że Leon będzie się wyróżniać wśród otaczających go samochodów, lecz utrudnią mu przejazd ulicami, na których umieszczono progi ograniczające prędkość i zaparkowanie przy wysokim krawężniku.

Sportowy charakter Leona FR „podkręcono” za pomocą elementów „o wyglądzie komponentów wykonanych z włókna węglowego”. Na pakiet składają się: nowa dokładka na spojler przedni, fartuchy boczne i nowa dokładka na zderzak tylny. Do tego możemy dokupić duży spojler montowany na pokrywie bagażnika, sportowy układ wydechowy ze stali szlachetnej oraz sprężyny obniżające zawieszenie o 30 mm. Program tuningowy uzupełniają nowe obręcze z lekkich stopów – klienci mogą wybierać między średnicą 18 a 19 cali.

Jeśli czysto kosmetyczne poprawki nas nie zadowalają, to możemy także pozwolić ekspertom z JE Design pobawić się pod maską SEATa, dzięki czemu 1,8-litrowy silnik TSI turbo zacznie generować 215 KM mocy zamiast fabrycznych 180 KM i maksymalny moment obrotowy 300 Nm zamiast standardowego 250 Nm. W praktyce przekłada się to na możliwość przyspieszenia zmodyfikowanym Leonem FR z miejsca do 100 km/h w ciągu 6,9 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 235 km/h.

Zdjęcia: JE Design, opracowanie: BM