MotoNews.pl

Mercedes-Benz C63 AMG ‘Matt Bond Gold’

24 października 2013

Kategoria | Tuning
Mercedes-Benz C63 AMG 10

Przedstawiamy naszym Czytelnikom wspólny projekt tuningowy niemieckich firm: FolienCenter-NRW, specjalizującej się w pokrywaniu nadwozi samochodów dekoracyjnymi foliami, oraz SR-Performance, zajmującej się modyfikacjami technicznymi. Do ich warsztatów trafiło potężne kombi, Mercedes-Benz C63 AMG.

Schodząc z taśmy fabrycznej silnik V8 montowany w Mercedesie C63 AMG generuje imponujące 457 KM mocy z pojemności 6,2 litra. Obiektywnie patrząc powinno to wystarczyć każdemu kierowcy, o ile porusza się głównie po zwykłych drogach, a nie torach wyścigowych (choć i na tych ostatnich pewnie mógłby pokazać to i owo). Niemieccy tunerzy udoskonalili jednak jednostkę napędową Mercedesa stosując wkładki do filtra powietrza marki BMC oraz wyścigowe konwertery katalityczne stworzone przez Milltek, a także całkowicie przeprogramowując jednostkę kontrolna silnika. Te modyfikacje pozwoliły inżynierom z SR-Performance zwiększyć moc Mercedesa-Benz C63 AMG do 540 KM, a maksymalny moment obrotowy do przyjemnych 665 Nm. Zastosowano także zestaw zawieszeniowy typu coil-over Bilstein B16 PSS 10 i wyjątkowo lekkie obręcze BBS CH-R o średnicy 19 cali, na których zamontowano opony Continental Sport Contact 5 w rozmiarze 235/35R19 z przodu i 265/30 R19 z tyłu.

Jak już wspomnieliśmy, za stronę wizualną projektu odpowiedzialna była firma FolienCenter-NRW. Pokryła ona w całości nadwozie Mercedesa-Benz C63 AMG folią w kolorze „Matt Bond Gold Metallic”. Dach, relingi dachowe i klamki drzwiowe mają na natomiast kontrastowy kolor: błyszczącej czerni. Taki sam odcień mają listwy wokół szyb. Natomiast klasyczny, czarny lakier znajdziemy na słynnej gwieździe Mercedesa umieszczonej na atrapie chłodnicy, obudowach lusterek bocznych i pokrywach świateł przeciwmgielnych.

Zdjęcia: SR-Performance, opracowanie: BM