MotoNews.pl

Adam Małysz Wicemistrzem Polski

28 października 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Malysz 2

Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem zajął trzecie miejsce w Rajdzie Żagań Master Race, co zapewniło mu tytuł Rajdowego Wicemistrza Polski Samochodów Terenowych. Rajd Żagań Master Race był ostatnią w tym sezonie rundą z cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Pierwszy dzień rajdu Małysz zakończył na wysokiej trzeciej pozycji, tracąc do lidera Miroslava Zapletala 4:21 min. Tego dnia drużyny trzykrotnie przejechały prawie 60-kilometrowy Odcinek Specjalny Poligon Żagań.

– Jesteśmy z Rafałem zadowoleni z sobotniego wyniku, biorąc pod uwagę zaistniałe warunki. Pierwsze dwie próby były bardzo dobre. W trzeciej próbie wjechaliśmy w błoto, które zakleiło nam całą przednią szybę. Silnik od wycieraczek się spalił, co przy dużym błocie utrudniało nam jazdę. – komentuje Adam Małysz.

W klasyfikacji generalnej RMPST duet Małysz/Marton wciąż prowadził z wynikiem 115 pkt, wyprzedając o 5 pkt zespół Zapletal/Marton.

Niedziela to czwarta, ostatnia próba na Poligonie. Dla Adama Małysza OS zakończył się na świetnej drugiej pozycji, zapewniając finalnie trzecie miejsce na podium Żagań Master Race z wynikiem końcowym 2h09:47.0. Pierwszą pozycję utrzymał Miroslav Zapletal z czasem 2h04:54.0. Drugą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu z czasem 2h08:39.0 zdobył Łukasz Komornicki, pilotowany przez Artura Kołodzieja.

Start Małysza w Żaganiu stał pod znakiem zapytania do ostatniej chwili. Jego Toyota Hilux po ostatnim rajdzie nadal jest na etapie przebudowy pod zbliżający się Rajd Dakar 2014. Jednak dzięki gestowi kolegów z ORLEN Team, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora, którzy udostępnili mu swoje auto, Małysz mógł wziąć udział w rajdzie i tym samym walczyć dalej o tytuł Mistrza Polski Samochodów Terenowych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Niestety wczorajsza strata wpłynęła mocno na ostateczny wynik. Obawialiśmy się z Rafałem również trochę o samochód kolegów, więc momentami jechaliśmy nieco ostrożniej. Mimo tego rywalizacja była bardzo emocjonująca. Nie da się ukryć, że Miroslav Zapletal był świetny. Serdeczne gratulację Mirkowi oraz Łukaszowi Komornickiemu całego sezonu! – komentuje wynik Orzeł z Wisły.

Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem w tym sezonie dzięki świetnym wynikom i dużym postępom zdobył już Mistrzostwo Strefy Europy Centralnej (CEZ). Teraz uzyskał drugie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych z wynikiem 136 pkt. Obecnym mistrzem Polski jest Miroslav Zapletal, pilotowany przez Macieja Martona, syna Rafała Martona.

– Mamy z Rafałem Mistrzostwo CEZ, jesteśmy zadowoleni z całego sezonu, dzięki któremu zdobyliśmy wiele cennych doświadczeń. Jednak to nie koniec pracy. Wciąż się uczymy, więc przed nami jeszcze wiele treningów przed Rajdem Dakar 2014. Nie możemy się już doczekać. – podsumowuje Małysz. – Dziękujemy wszystkim kibicom za niesamowitą energię i wsparcie. – dodaje.

PUNKTACJA RAJDOWYCH MISTRZOSTW POLSKI SAMOCHODÓW TERENOWYCH

  1. Zapletal 142
  2. Małysz 136
  3. Komornicki 112
  4. Dąbrowski 69