MotoNews.pl

Sebastian Vettel i Infiniti Red Bull Racing mistrzami Formuły 1

28 października 2013

Kategoria | Sport
Marka, model |
Vettel 4

Na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu 2013 Formuły 1, Infiniti Red Bull Racing zapewniło sobie podwójny sukces – czwarte z rzędu mistrzostwo świata w klasyfikacji konstruktorów i czwartą koronę mistrzowską dla Sebastiana Vettela, który stał się tym samym najmłodszym czterokrotnym mistrzem w historii tego sportu.

„Być porównywanym z takimi ludźmi jak Prost, Fangio i Michael jest czymś niesamowitym − powiedział Sebastian Vettel. − To jeden z najwspanialszych dni w moim życiu. Wielu jest adresatów moich podziękowań, a jednym z nich jest oczywiście Infiniti. Firma zwiększyła w tym roku swoje zaangażowanie we wspieranie moich wysiłków w F1, więc bardzo się cieszę, że mogę odwdzięczyć się kolejnymi tytułami Mistrza Świata. To owocny rok naszej współpracy, także z uwagi na mój udział w rozwoju drogowych samochodów Infiniti. Fakt, że wymiana doświadczeń przynosi takie sukcesy jest powodem mojej wielkiej radości’ – kontynuował czterokrotny mistrz świata.

Nie ulega wątpliwości, że Sebastian Vettel i Infiniti Red Bull Racing zdominowali sezon 2013. Dowodem tego jest dziesięć zwycięstw w zawodach Grand Prix, osiemnaście pozycji na podium i zapewnienie sobie obu tytułów na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu.

„Sebastian i Infiniti Red Bull Racing doskonale reprezentują właściwą naszej marce wizję osiągów, precyzji, pasji i zrywania ze sztampą − powiedział Johan de Nysschen, Prezes Infiniti Motor Company Ltd. − To właśnie te cechy doprowadziły do pogłębienia naszej współpracy na początku tego roku i teraz jesteśmy dumni, że odegraliśmy tak ważną rolę w ich niesamowitym sezonie”.

„W pierwszym roku współpracy z Infiniti, jako partnerem tytularnym mieliśmy wiele pracy na torze i poza nim, aby właściwie zidentyfikować obszary, w których wymiana doświadczeń przyniesie największe korzyści obu stronom − powiedział Christian Horner, szef zespołu Infiniti Red Bull Racing. – Udało się. Dlatego jestem niezwykle zadowolony, że możemy razem dzielić się tym sukcesem”.

Infiniti pogłębiło swój związek z Red Bull Racing na początku sezonu i jako partner tytularny zespołu przejęło znaczną część odpowiedzialności za jego osiągi. Zacieśnienie współpracy w obszarach procesów i technologii oraz wymiany doświadczeń przyniosło wykorzystanie przez zespół F1 technologii materiałowych Infiniti. Koncern motoryzacyjny skorzystał zaś z doświadczeń i podpowiedzi Sebastiana Vettela przy konstruowaniu modelu FX Vettel Edition oraz nowego Infiniti Q50.

„Sebastian miał w tym roku bezpośredni i nieoceniony wkład w rozwój modelu Q50 i konceptu Q30 − kontynuował Johan de Nysschen. – Sezon 2014 przyniesie w F1 nowe wyzwania techniczne, cieszymy się, że będziemy mogli podjąć je we współpracy z nim − dyrektorem ds. osiągów Infiniti oraz z całym zespołem Infiniti Red Bull Racing, w dążeniu do motoryzacyjnej doskonałości na drodze i na torze.”

 

Zdjęcia: Infiniti