MotoNews.pl

Nowy Lexus IS F Sport – pierwsze zdjęcia

10 stycznia 2013

Marka, model | ,
Lexus IS F SPORT 15

Nowy kompaktowy, sportowy sedan Lexus IS będzie mieć swoją światową premierę już 15 stycznia podczas North American International Auto Show w Detroit. Nowa seria IS będzie się składać z modeli: IS 250, IS 350 i pierwszego ISa z napędem hybrydowym: IS 300h, który będzie dostępny w Europie, Japonii i na innych rynkach. Wszystkie modele będą też występować w wariancie F Sport. Dziś producent opublikował pierwsze zdjęcia nowego Lexusa IS 250/350 F Sport.

Cóż zmieniło się w Lexusie IS? Ma nowy design atrapy chłodnicy, która nie straciła typowego dla marki kształtu wrzeciona, jednak dodaje samochodowi agresywnej elegancji, jeśli można tak to ująć. Sportowe proporcje nadwozia budują napięte linie między grillem, słupkami A, a tyłem pojazdu. Patrząc z profilu uwagę zwraca mocna, pozioma linia przewężenia podkreślająca większe tylne opony i niżej zawieszony środek ciężkości auta. Kabina jest lekko wycofana i optycznie dodaje masy tylnym kołom. Wznosząca się linia biegnąca od dolnej części nadwozia, przez tylne nadkola, ku tylnym światłom dodaje dynamiki sportowemu profilowi sedana.

Reflektory wymieniono na nowe, tak jak i światła do jazdy dziennej w kształcie litery „L”. Wariant F SPORT będzie można rozpoznać na pierwszy rzut oka po specjalnej atrapie chłodnicy i wyglądzie przedniego zderzaka.

Nowy Lexus IS ma zwiększony rozstaw osi, dzięki czemu wyraźnie zwiększyła się przestrzeń dostępna dla pasażerów na tylnej kanapie. Dzięki temu, że przednie fotele są nieco cieńsze, mają oni także więcej miejsca na nogi. Oparcie tylnej kanapy można teraz złożyć w stosunku 60:40. Oczywiście odświeżono także wykończenia i tapicerkę, a oprócz tego zastosowano najnowsze rozwiązania z zakresu technologii HMI, analogowy zegarek i podświetlenia. Na konsoli środkowej znalazły się elektrostatyczne przełączniki do regulacji systemu klimatyzacyjnego. Kierownicę inspirowaną komponentem, który możemy znaleźć w Lexusie LFA zamontowano pod nieco niższym kątem, a siedzenie kierowcy obniżono, by nadać im bardziej sportowy charakter.

Zdjęcia: Lexus, opracowanie: BM