MotoNews.pl

Citroen DS3 DS World Paris

26 listopada 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
DS3 DS World Paris

27 listopada, podczas otwarcia DS World w Paryżu Citroen przedstawi publicznie zupełnie nowa wersję modelu DS3. Pierwszy Citroen DS3 DS World Paris pojawi się na specjalnej ekspozycji podczas zupełnie nowej imprezy organizowanej przez francuskiego producenta w Paryżu i dedykowanej w 100% produktom z serii DS. Nowa odmiana Citroena DS3 zostanie wyprodukowana w zaledwie 15 egzemplarzach – każdy z odpowiednią plakietką z numerem. Jak zapewniają przedstawiciele Citroena, nowy DS3 będzie wyjątkowo elegancki i ma wyrażać profesjonalizm marki przez zastosowanie wyjątkowej kolorystyki i materiałów najwyższej jakości.

Inspirowany architekturą Art Deco i francuską sztuką Citroen DS3 DS World Paris jest klejnotem paryskiej elegancji. Luksusowy model został pokryty matowym lakierem w odcieniu popielatej szarości w połączeniu z brązowym dachem i obudowami lusterek bocznych. Te odcienie lakieru stworzono specjalnie na potrzeby nowego modelu. Pojazd ozdobiono także 17-calowymi obręczami.

Wnętrze wyróżnia się wyrafinowaną stylistyka. Na fotelach znalazła się tapicerka przypominającą stylem paski od luksusowych zegarków. Pokryto je brązową skórą nappa z beżowymi przeszyciami. Ta sama luksusowa skóra zdobi deskę rozdzielczą, dźwignię zmiany biegów i środkowy podłokietnik.

Każdy z 15 egzemplarzy został opatrzony numerowaną plakietką DS World Paris wykonaną z drewna dębowego o odcieniu burgundowym. Drewniane akcenty znajdziemy też w formie wstawek na desce rozdzielczej i panelach drzwiowych.

Zdjęcia: Citroen, opracowanie: BM