MotoNews.pl
REKLAMA

Hyundai Veloster R-Spec

25 listopada 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Hyundai Veloster 5

Na Los Angeles International Auto Show Hyundai pokazał specjalną wersję modelu Veloster o nazwie Turbo R-Spec. Sercem R-Spec jest 1,6-litrowy silnik turbo z wtryskiem bezpośrednim. Samochód wyróżnia się także specjalnymi dodatkami stylistycznymi, stuningowanym układem kierowniczym i sportowym zawieszeniem. Jego produkcja rozpocznie się w grudniu tego roku, a do pierwszych klientów trafi w lutym 2014 roku.

Veloster Turbo R-Spec to już czwarty model z rodziny R-Spec po Genesis Coupe 2.0T R-Spec, Genesis Coupe 3.8 R-Spec i Genesis 5.0 R-Spec. R-Spec. Będzie dostępny w 6-biegową przekładnią manualną lub przekładnią B&M Sport Shifter o skróconych przełożeniach.

Z zewnątrz wyróżnia się sportowymi, czerwonymi akcentami na przednim splitterze i osłonach bocznych oraz specjalnymi plakietkami umieszczonymi w tyle nadwozia. Karoserię można będzie pokryć lakierem w kolorze białym, czarnym, niebieskim lub szarym. W kabinie znajdziemy sportowe fotele obite tapicerką z czarno-czerwonej tkaniny z czerwonymi wstawkami ze skóry, specjalne dywaniki z wyhaftowanym logo R-Spec i inne sportowe dodatki.

Specjalny model został także wyposażony w takie rozwiązania techniczne, jak: układ poprawiający stabilność na zakrętach (Torque Vectoring Control), elektroniczny program stabilizacji ESC, czy Active Sound Design.

Zdjęcia: Hyundai, opracowanie: BM
REKLAMA
REKLAMA