MotoNews.pl

Citroen DS3 Cabrio Racing w sprzedaży

18 grudnia 2013

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
DS3 Cabrio Racing 4

Citroen DS3 Cabrio Racing wyjeżdża na drogi jako samochód produkcyjny. Limitowana i numerowana edycja będzie dostępna w sprzedaży od stycznia 2014. Wersja Racing została wyposażona w sportowe atrybuty, takie jak chromowania, podwójne rury wydechowe i wykończenia z autentycznego karbonu. DS3 Cabrio Racing jest dostępny w nowym kolorze nadwozia, matowym lakierze Gris Moondark, który idealnie komponuje się z czarnym płóciennym dachem i czarnymi 18-calowymi obręczami kół Nemesis. Rasowe akcenty w intensywnym czerwonym kolorze Carmin wkomponowano w środek każdego koła, gdzie stanowią tło dla logo DS.

Kabina również otrzymała specjalne wyposażenie. Ekskluzywne, matowe wykończenie Gris Moondust zastosowano na górnej części deski rozdzielczej i centralnej konsoli. Wstawki na kierownicy i panelu centralnym są wykonane z tworzywa imitującego włókno węglowe. W innej części deski rozdzielczej znajdziemy elementy w kolorze Carmin. Sportowy charakter Citroena DS3 Cabrio Racing podkreślają sygnatury Citroen Racing na zagłówkach foteli przednich i numery identyfikacyjne kolejnych egzemplarzy, umieszczone u podstawy dźwigni zmiany biegów.

Pod maską pracuje silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 207 KM, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy. Zamówienia na Citroena DS3 Cabrio Racing będzie można składać od 2 stycznia 2014. Pierwsi szczęśliwcy wsiądą na pokład swojego wyjątkowego samochodu już pod koniec stycznia.

Zdjęcia: Citroen, Mototarget