MotoNews.pl

Mitsubishi Outlander Fischer z topowymi nartami w prezencie

15 stycznia 2014

Kategoria | Premiery
Outlander Fischer 14

Polski oddział Mitsubishi Motors wprowadził właśnie do sprzedaży specjalną, limitowaną serię modelu Outlander o nazwie Fischer. „Narciarska” wersja najbardziej znanego SUV-a Mitsubishi powstała we współpracy z renomowaną firmą Fischer, która produkuje sprzęt dla narciarzy. Outlander Fischer wyróżnia się wysmakowanym dodatkowym wyposażeniem i oznakowaniem. Znakomitym prezentem dla nabywców tej wersji są najwyższej klasy narty Fischer RC4 Worldcup SC Pro z wiązaniami RC4 Z12.

Właściciele Mitsubishi kochają jazdę na nartach
Pomysł współpracy koncernu motoryzacyjnego Mitsubishi Motors z wiodącym producentem sprzętu narciarskiego to konsekwencja badań przeprowadzonych wśród klientów. Wskazują one, że wielu kierowców Mitsubishi to zapaleni narciarze. Klienci obydwu tych firm to aktywni, dynamiczni ludzie, którzy cenią innowacyjne, technicznie zaawansowane produkty, zapewniające znakomite osiągi i pewne prowadzenie.

Mitsubishi i Fischer – zaawansowane technologie i pewne prowadzenie w każdych warunkach
Marki Mitsubishi i Fischer łączą także inne wspólne cechy: od wielu lat obydwie firmy słyną z innowacyjności i pionierskich technologii. Swoje doświadczenia zdobywają na najważniejszych sportowych imprezach na świecie. Technologie, które do niedawna zarezerwowane były jedynie dla aut oraz nart sportowych, wykorzystywane są w seryjnej produkcji samochodów i sprzętu narciarskiego dostępnego dla szerokiego grona odbiorców. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom samochody Mitsubishi i narty firmy Fischer pewnie się prowadzą w trudnych warunkach – nawet na zmrożonym śniegu.

Czym wyróżnia się Outlander Fischer
Nową limitowaną serię Mitsubishi Outlander z logotypem Fischer na klapie bagażnika zbudowano na wersji Intense Plus 4WD, wyposażonej w dynamiczne silniki – turbodoładowaną jednostkę Diesel o pojemności 2.2 l. i mocy 150 KM w połączeniu z sześciobiegową przekładnią manualną lub 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM z bezstopniową przekładnią CVT. Za napęd na2 osie odpowiada innowacyjny system napędu na 4 koła Multi-Select 4WD, gwarantujący stabilność i bardzo dobrą przyczepność kół do nawierzchni.

7-osobowy Mitsubishi Outlander Fischer Edition wyróżnia się wysokiej jakości skórzaną tapicerką z żółtymi przeszyciami i znakiem firmowym Fischer oraz dywanikami z wyszywanym emblematem tej firmy. Na liście wyposażenia tej wersji znajdują się także dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, kamera cofania, system dostępu bezkluczykowego, wysokiej klasy system audio firmy Rockford Fosgate, zestaw głośnomówiący Bluetooth ze sterowaniem w kierownicy, reflektory ksenonowe, elektrycznie sterowane, składane i podgrzewane boczne lusterka w kolorze nadwozia oraz systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji, wspomagania hamowania, ostrzegania o nagłym hamowaniu, wspomagania ruszania pod górę, ABS i komplet 7 poduszek bezpieczeństwa.

Dodatkowo każdy nabywca Mitsubishi Outlandera Fischer Edition otrzymuje w prezencie „topowe” narty Fischer RC4 Worldcup SC Proz wiązaniami.

Warto podkreślić, że Outlander dzięki licznym zaawansowanym rozwiązaniom, w tym konstrukcji RISE, stworzył nowy standard w zakresie bezpieczeństwa w tej klasie samochodów. Potwierdzają to liczne nagrody, jakie otrzymał a wśród nich Top Safety Pick + – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez amerykański instytut IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) pojazdom, które oferują szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Fakt, iż Outlandera uhonorowano tym tytułem oznacza, że model ten zapewnia poziom bezpieczeństwa wyższy, niż obecnie zakładane standardy tej niezależnej organizacji badawczo-testowej. Do tej pory tylko 3 z 15 pojazdów przetestowanych w tej kategorii otrzymały to wyróżnienie.

Ceny
Mitsubishi Outlander Fischer 4WD wraz z nartami Fischer RC4 Worldcup SC Pro kosztuje 114 990 zł brutto z silnikiem benzynowym a 128 990 zł brutto w wersji z jednostką Diesla. Dopłata za lakier metalizowany wynosi 2900 zł.

Narty Fischer RC4 World Cup Pro z wiązaniami RC4 Z12 w prezencie
Każdy nabywca modelu Outlander w limitowanej wersji Fischer otrzymuje jako upominek narty Fischer RC4 Worldcup SC Pro z wiązaniami RC4 Z12. Te profesjonalne narty z dynamicznej sportowej linii RC4 opracowano z wykorzystaniem technologii Hole Ski przeniesionej z Pucharu Świata oraz konstrukcji SW Sidewall znanej z nart zawodniczych. Drewniany rdzeń pokryty podwójną powłoką stopu Titanal wzmocniono kompozytem węglowym – Air Carbon, który jest lekki i oferuje wysoką wytrzymałość na odkształcenia mechaniczne. Krawędzie i ślizg wykończono dokładnie tak, jak w Pucharze Świata, na najbardziej nowoczesnej linii do szlifowania na świecie. Te rozwiązania zapewniają doskonałe trzymanie krawędzi nawet na oblodzonym stoku a znakomita geometria nart gwarantuje stabilność oraz dynamikę w krótkich i średnich łukach.

Zdjęcia: Mitsubishi