MotoNews.pl

SRT Viper 2014 w nowym kolorze

27 stycznia 2014

Kategoria | Targi
Marka, model | , , ,
SRT Viper 6

Podczas North American International Auto Show w Detroit został zaprezentowany model SRT Viper w wersji na rok 2014 w zupełnie nowym odcieniu lakieru.

Street and Racing Technology (SRT), marka grupy Chryslera, która przejęła Dodge’a Vipera pod swoje skrzydła proponuje na rok 2014 zupełnie nowy kolor nadwozia dla „żmii” na czterech kołach. Nosi nazwę „Stryker Green” i jest następcą charakterystycznego lakieru „Snakeskin Green” wprowadzonego w 2008 roku. Łączy pigmenty w odcieniu zielonym i żółtym i – jak twierdzą projektanci – wyglądem przypomina płynną rtęć. Jedno jest pewne w tym „jadowitym” wariancie zieleni Viper z pewnością nie pozostanie niezauważony, gdziekolwiek się pojawi. Nowy kolor lakieru wyróżnia też specjalna technologia nakładania na karoserię, w ramach których pokrywana jest ona trzema warstwami – najpierw bazowego lakieru, następnie zielonego lakieru i na koniec bezbarwną powłoką zwiększającą głębię i podkreślająca seksowne kształty Vipera.

Oprócz tego w Viperze dostępy będzie nowy pakiet „Grand Touring”, w ramach którego klienci otrzymają w standardzie tapicerkę ze skóry Nappa, pracujący w pięciu trybach system ESC i zawieszenie z systemem Bilstein® DampTronic Selec,t z możliwością wyboru jednego z dwóch ustawień.

Model napędza 8,4-litrowy silnik V10 o mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 813 Nm.

 

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM