MotoNews.pl

Nowy Ford Mondeo – debiut w Europie w tym roku

31 stycznia 2014

Marka, model | ,
Ford Mondeo 8

Ford Mondeo piątej generacji pojawi się w sprzedaży na rynkach europejskich w czwartym kwartale 2014 roku. Nowy Mondeo miał zadebiutować w Europie już w kwietniu 2013 roku, jednak z uwagi na problemy z homologacją firma musiała przesunąć datę premiery, którą wyznaczono ostatecznie na koniec tego roku. Nowa limuzyna będzie tańsza od modelu obecnej generacji, przy czym w ofercie znajdzie się też ekskluzywna i dużo droższa odmiana Vignale.

W kwestii napędu dostępnych będzie kilka nowoczesnych silników, w tym nowa jednostka EcoBoost 1,5 litra o mocy 150 KM (240 Nm), a także 3-cylindrowy motor o pojemności zaledwie 1 litra, który ma być mistrzem wydajności paliwowo-ekologicznej.

Na rynkach oferujących ulgi podatkowe dla „zielonych” aut oferowana będzie hybryda wyposażona w zespół składający się z 2-litrowego silnika benzynowego oraz silnika elektrycznego, generujący łącznie 190 KM. Średnie zużycie paliwa wyniesie około 4,3 litra benzyny na 100 kilometrów, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie 8,5 sekundy.

Standardem będzie sześciobiegowa przekładnia manualna, natomiast za dopłatą Ford zaoferuje dwusprzęgłowy automat Powershift o tej samej liczbie przełożeń. W najnowszym Mondeo ma również pojawić się opcjonalny napęd na wszystkie koła.

Ceny podstawowych wariantów sprzedawanych w Wielkiej Brytanii będą się rozpoczynały od około 15 500 funtów.

 

Zdjęcia: autoexpress.co.uk, informacja Mototarget.pl, zdjęcia: Ford