MotoNews.pl

Nissan Sport Sedan Concept

03 lutego 2014

Marka, model |
Nissan Sport Sedan 25

Marka Nissan kończy 80 lat – z tej okazji jej projektanci z kalifornijskiego studia producenta w San Diego stworzyli i zaprezentowali na niedawno zakończonej wystawie North American International Auto Show w Detroit koncepcyjny pojazd o nazwie Sport Sedan. To studium ma przedstawiać sportowy styl i design nowej generacji, jakie będą charakteryzować produkcyjną wersję 4-drzwiowego sedana, przeznaczoną dla klientów ceniących nowatorskie rozwiązania i dobrą dynamikę jazdy.

Podobnie, jak koncept Friend-ME, zaprezentowany w 2013 roku, Sport Sedan Concept ma „pływający” dach”, przednią cześć nadwozia w stylu „V-Motion” oraz reflektory i światła tylne o kształcie bumerangów. Nisko zawieszony Sport Sedan Concept jest szeroki, ma obniżoną linię maski silnika i zredukowany prześwit między podwoziem a nawierzchnią drogi w porównaniu z klasycznymi sedanami. Styl „V-Motion” manifestuje się w wznoszącej krzywiźnie przedniej części nadwozia, biorącej swoje źródło w rzucającej się w oczy, chromowanej maskownicy chłodnicy. W reflektorach w kształcie bumerangów wykorzystano diody LED. Przednia szyba jest szeroka i mocno pochylona. Samochód ma także mocny profil o dynamicznych liniach, z kołami wypchniętymi ku narożnikom nadwozia. Sport Sedan Concept został wyposażony w 21-calowe obręcze z lekkich stopów i niskoprofilowe opony w rozmiarze 275/30R21. Wyraziście zarysowana sylwetka kończy się umieszczoną stosunkowo wysoko pokrywą bagażnika, z dużym, chromowanym akcentem i szerokim, mocno wykrojonym tyłem. „Pływający” dach opierający się na prawie niewidocznych słupkach dodaje lekkości i otwartości kabinie sedana. Koncept ma 4870 mm długości, 1912 mm szerokości, 1378 mm wysokości, a jego osie rozstawiono w odległości 2825 mm.

Wystawowy Nissan Sport Sedan Concept został pokryty lakierem w odcieniu „Strad Amber”, którego bursztynowa barwa ma przywodzić na myśl klasyczne skrzypce.

Koncepcyjny pojazd napędza 3,5-litrowy silnik V6 o mocy ponad 300 KM współpracujący z usportowioną przekładnią Xtronic CVT, która przekazuje moc na przednie koła. Nissan Sport Sedan Concept ma także innowacyjne nadwozie ze sportowymi amortyzatorami.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM