MotoNews.pl

Peugeot na Poznań Motor Show 2014

21 marca 2014

Peugeot 308

Od 27 marca na wystawie Poznań Motor Show marka Peugeot wystawi 6 modeli. Na powierzchni 308 m2 pod hasłem przewodnim Car of the Year 2014 zaprezentowany zostanie między innymi najważniejszy bohater stoiska Peugeot 308 – Samochód Roku 2014.

Samochód Roku 2014 – Peugeot 308
Centralne miejsce ekspozycji Peugeot zajmie nowy Peugeot 308, który został przez 58 europejskich dziennikarzy z 22 krajów wybrany Samochodem Roku 2014. Prestiżowy tytuł trafił w ręce marki z lwem na masce już po raz czwarty, a po raz drugi za samochód z segmentu kompaktów. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z innowacyjną koncepcją ergonomii wnętrza nowego 308 – Peugeot i-Cockpit – złożoną z małej kompaktowej kierownicy, zegarów w polu widzenia kierowcy, wysokiej konsoli środkowej i 9,7’’ ekranu dotykowego.

Przypomnijmy, że nowy Peugeot 308 zbudowany na nowej platformie EMP2 jest najlżejszym autem w segmencie dzięki zastosowaniu lekkich i nowoczesnych komponentów i waży średnio o 140 kg mniej niż poprzednik, zaś jego współczynnik oporu powietrza Cx wynosi zaledwie 0,28.

308 został wyposażony między innymi w takie systemy wspomagania prowadzenia jak Aktywny Tempomat, Park Assist, reflektory przednie fullLED, Monitor martwego pola, czy system bezkluczykowego dostępu i rozruchu ADML. Całkowicie nowy jest także specjalnie zaprojektowany dla tego modelu opcjonalny system nagłośnienia DENON ze skrzynią basową.

Crossovery: Peugeot 2008 – 3 zaszczytne tytuły polskich mediów, nowy Peugeot 3008 – polska premiera serii specjalnej STYLE
Na stoisku Peugeot, zostanie pokazany zdobywca trzech wyjątkowych wyróżnień polskiej prasy : Złotej Kierownicy Auto Świata w kategorii „SUV i nie tylko terenowe”, ale także Kobiecego Samochodu Roku miesięcznika Twój Styl w kategoriach: „Auto miejskie” i „Samochód z wizją” – Peugeot 2008.

Modele 2008 oraz 3008 łączy świat crossoverów. Czyli aut, które łączą zróżnicowane oczekiwania użytkowników. Oba modele proponują innowacyjne rozwiązania takie jak m.in. system Grip Control, który wspomaga w poruszaniu w trudnym terenie, a także innowacyjne podejście do ergonomii: 2008 poprzez deskę rozdzielczą typu i-Cockpit, 3008 poprzez wyświetlacz w polu widzenia drogi Head –Up.

Nowy Peugeot 3008 po zmianach generacyjnych zostanie pokazany w specjalnej serii STYLE, która bazuje na najpopularniejszej wersji wyposażenia Active. Cechą szczególną linii STYLE jest wyposażenie samochodu upodabniające go do najbardziej prestiżowego poziomu wyposażenia Allure, a także dodatkowe funkcjonalne wyposażenie w atrakcyjnej cenie. Poza chromowanymi elementami wykończenia nadwozia i dolnej partii zderzaków, w standardzie znalazła się 3-ramienna skórzana sportowa kierownica z chromowanym wykończeniem oraz praktyczne czujniki parkowania z tyłu.

Lider sprzedaży w gamie marki – Peugeot 208 w serii STYLE

Na stoisku Peugeot nie może zabraknąć także lidera sprzedaży w gamie Peugeot w Polsce – modelu 208, którego pierwszy egzemplarz w Polsce premierowo zostanie pokazany w serii specjalnej STYLE właśnie w Poznaniu. Sprzedany w ilości blisko 3500 egzemplarzy w ubiegłym roku w Polsce, zyskał nowe wcielenie wraz z wprowadzeniem do gamy po 30 latach, legendarnej odmiany GTi, która przez pierwszy rok sprzedaży w Europie osiągnęła 10 000 egzemplarzy.

Seria specjalna STYLE, której sprzedaż rozpoczyna się właśnie w Europie, poza wspomnianym 3008 i 208 obejmie także kompaktowego minivana 5008. Peugeot 208 bazuje na najpopularniejszej odmianie Active wzbogaconej o m.in.: felgi aluminiowe, multimedialny ekran dotykowy, 3-ramienną skórzaną kierownicę, chromowane lusterka boczne i przyciemniane szyby boczne tylne oraz tylną.

Peugeot RCZ R – najmocniejszy Peugeot w historii – po raz pierwszy dla szerokiej publiczności

Peugeot RCZ R, który po raz pierwszy zostanie pokazany szerokiej publiczności w Polsce na Poznań Motor Show, to najmocniejsza wersja pięknego coupé marki. Wyposażony w turbodoładowany benzynowy silnik 1.6 THP o mocy 270 KM, RCZ R może poszczycić się rekordową mocą silnika osiągniętą z litra pojemności – 170 KM – co plasuje go wśród najlepszych jednostek na świecie montowanych w samochodach seryjnych. Wersję prezentowaną na stoisku Peugeot wyróżnia lakier czerwony erythree i czarny karbonowy dach.

Usztywnione o 40% tylne zawieszenie, zastosowanie mechanizmu różnicowym o ograniczonym poślizgu Torsen, obniżony środek ciężkości, zmniejszona masa i nowe kubełkowe fotele opracowane przez Peugeot Sport oddają to, co najlepszego marka ma do zaoferowania – niesamowitego ducha Motion&Emotion.

Zdjęcia: Peugeot