MotoNews.pl

Alfa Romeo 4C Spider

19 marca 2014

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Alfa Romeo 4C Spider 4

Zaprezentowana w Genewie, Alfa Romeo 4C Spider to prototyp, czyli jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, powstały na podstawie projektu zrealizowanego przez Centrum Stylu Alfa Romeo i w całości wykonany ręcznie przez zespół wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów. Charakteryzujący się wyjątkowymi detalami oraz niezwykłą estetyką wykończenia, przedpremierowy egzemplarz to swoistego rodzaju wypracowywanie stylu, którego celem jest wyselekcjonowanie niektórych z zaprezentowanych elementów do produkcji seryjnej, przewidzianej na początek przyszłego roku.

Trwające prace badawczo-rozwojowe nad wielokrotnie nagradzaną Alfą Romeo 4C wymagają starannej ochrony i zapewnienia dyskrecji, z dala od badawczych spojrzeń. Dlatego właśnie Alfa Romeo zdecydowała się na rozpoczęcie prac w Centrum Stylu Alfa Romeo od samego początku, od modelu matematycznego, aż po przygotowanie 90-sekundowej prezentacji prasowej, która miała miejsce 4 marca br. na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie.

Film rozpoczyna się od widoku Alfy Romeo 4C, która obraca się wokół własnej osi, “rażonej” promieniami laserowymi, które przebijają się przez nią i przekształcają, powodując kolejno eksplozję i implozję 4C Spider, którą stopniowo odkrywamy. W dalszej części filmu kolejno pojawiają się szerokokątne i wąskie obrazy samochodu, które nie pokazując całości, pozwalają tylko zauważać kształty. Całości towarzyszy muzyka, która podkreśla pulsujący rytm pojawiania się zdjęć, aż po końcowy kadr zatrzymujący się na logo Alfy Romeo: wygląda to na zakończenie filmu, ale w rzeczywistości scena dopiero się rozpoczyna: ekran rozświetla się, muzyka powraca z nową siłą. Wreszcie kamera obraca się wokół 4C Spider, ukazując w pełnej krasie wszystkie jej zachwycające detale.

Spot prezentuje narastające emocje, rozpoczynające się od „mgły tajemniczości” genezy powstawania tego samochodu aż po końcowy, pełen blasku” efekt jego stworzenia.

Film można zobaczyć na stronie Alfa Romeo http://4c.alfaromeo.com/pl, a jeśli wolicie mniej tajemnicze wizualizacje, to obejrzyjcie zdjęcia z prezentacji modelu w Genewie.

Zdjęcia: Alfa Romeo