MotoNews.pl

Fiat 500L Trekking Street Surf – auto dla skaterów

01 kwietnia 2014

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
500L-Trekking-Street-Surf 5

Jedną z ciekawostek, jakie na genewskich targach zaprezentował Fiat był samochód pokazowy Fiat 500L Trekking „Street Surf”, efekt współpracy marek Fiat i Mopar® z Wheelrun, znanym producentem deskorolek. Show-car 500L Trekking „Street Surf” był gwiazdą albo artystycznej instalacji na temat parku skateboardowego. Samochód adresowany jest zdecydowanie do świata ludzi młodych, przedsiębiorczych i nietuzinkowych.

Z zewnątrz jego wizytówką jest żółty lakier nadwozia Sorrento Yellow w połączeniu z białym dachem, białe naklejki na masce silnika i klapie tylnej oraz naklejki boczne – w grafice inspirowanej wykładziną decka longboardu. Wygląd auta uzupełniają nowe, biało-czarne, matowane obręcze kół, bagażnik na skateboardy Mopar® oraz zderzaki i boczne listwy nadwozia w matowej czerni.

Na zindywidualizowany wystrój wnętrza składają się zapinane na zamek błyskawiczny pokrycia siedzeń z wewnętrzną kieszenią i przeszyciami z kolorze żółtym, siatka bagażowa z akcentami w kolorze nadwozia oraz oryginalne maty podłogowe z motywem „Street Surf”.

Cechą szczególną 500L Trekking „Street Surf” jest zastosowanie wykładziny bambusowej w niektórych elementach pojazdu. Są to zestawione przez firmę Wheelrun kompozyty laminowane w mieszanym kolorze karmelu i bambusa – pokrywające obudowy lusterek zewnętrznych, boczne listwy nadwozia i nakładki progowe, kołpaki kół, gałkę lewarka biegów, uchwyt dźwigni hamulca ręcznego i podłogę bagażnika.

Firma Wheelrun jest producentem dwóch rodzajów deskorolek z naturalnego materiału wyłącznie dla Fiata: crusing boardu o długości 1,4 m oraz slalom boardu o długości 0,95 m. Obie deski wyposażone są w trucki (do których mocowane są koła, king pin i gumki) z lotniczej jakości aluminium kompozycji Wheelrun i po raz pierwszy zostały pokazane publicznie jako elementy składowe longboardów przygotowanych specjalnie dla Fiata 500 L „Street Surf”.

Zdjęcia: Fiat