MotoNews.pl

MINI Superleggera Vision – ponadczasowe piękno

04 czerwca 2014

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
MINI Superleggera Vision 11

BMW Group świętuje spotkanie przeszłości i przyszłości w teraźniejszości na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2014 z pomocą wyjątkowego prototypu: MINI Superleggera Vision. To jedyne w swoim rodzaju wcielenie odkrytego dwumiejscowego auta sportowego stworzył tandem MINI oraz Touring Superleggera (mająca siedzibę w Mediolanie, niezwykle utytułowana stajnia tworząca nadwozia aut). MINI Superleggera Vision to z jednej strony klasyczny roadster, kompaktowy, zwinny, dwumiejscowy samochód sportowy, emanujący minimalistycznym duchem emocjonalnej motoryzacji w jej sednie, z drugiej zaś dzięki elektrycznemu zespołowi napędowemu jest to wcielenie nowoczesnej dynamiki jazdy.

Od strony designu, MINI Superleggera Vision to spotkanie brytyjskiego ducha motoryzacji z włoską duszą samochodu oraz minimalizmem stylistycznym. Kokpit auta jest kombinacją najwyższego kunsztu rzemieślniczego w zakresie budowy luksusowych samochodów oraz tradycyjnych cech MINI – i najwyższej jakości materiałów wykończeniowych.

Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design, tak odniósł się do tego modelu koncepcyjnego:

„Touring Superleggera i MINI mają wiele wspólnego: obie te marki przykładają ogromną wagę do swej historii, która w ogromnym stopniu definiuje ich teraźniejszość. Ponadto obie doskonale pojmują znaczenie określenia „ikona designu” i znakomicie wcielają w życie wyraziste rozwiązania. Te właśnie elementy połączyły się w jedno, tworząc MINI Superleggera Vision, elegancki samochód będący brytyjskim roadsterem powstałym pod wpływem włoskiego stylu i najlepszego rzemiosła.”

Zdjęcia: MINI