MotoNews.pl

Światowa premiera nowego Forda Focusa ST podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood

30 czerwca 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
FocusST 13

27 czerwca podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, Ford zaprezentował najnowszego Forda Focusa ST. Przez wszystkie trzy dni festiwalu nowy model o sportowych osiągach, prowadzony przez profesjonalnych kierowców, prezentował widzom swoje możliwości na słynnej trasie wiodącej na wzgórze Goodwood w ramach kategorii „First Glance”.

Na stoisku Forda w Goodwood pokazano również nowego Forda Focusa ST oferowanego po raz pierwszy w wersji z silnikiem wysokoprężnym. Model ten zawiera wszystkie najnowsze technologie, rozwiązania i usprawnienia, jakie Ford wprowadza od września w podstawowych wersjach Nowego Forda Focusa (facelift). Ford Focus ST zadebiutował na rynku w 2002 roku i od tego czasu sprzedał się w liczbie ponad 140 000 egzemplarzy w 40 krajach całego świata.

Ford podjął również współpracę z firmą Sony Computer Entertainment, której celem było zorganizowanie na wzgórzu w Goodwood pierwszego w dziejach pojedynku pomiędzy samochodem wirtualnym i rzeczywistym. Każdego dnia festiwalu, podczas pierwszego przejazdu organizowanego na słynnej trasie, nowy Ford Focus ST rywalizował w czasie rzeczywistym ze swoim odpowiednikiem z gry Gran Turismo®6 na PlayStation®3.

Wirtualnego Focusa ST prowadził jeden z graczy obecnych na stoisku Forda, natomiast za kierownicą prawdziwego auta zasiadał Ben Collins, który wcielał się rolę „Stiga” w programie Top Gear. Pojedynek obu samochodów można było śledzić na dużych ekranach. Osoby odwiedzające stoisko Forda mogły również zarejestrować własne czasy przejazdu na symulatorach Gran Turismo®6.

Zdjęcia: Ford