MotoNews.pl

Wiemy, jak wygląda Dodge Challenger 2015

24 lipca 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Dodge Challenger 8

W zeszłym tygodniu Portland w amerykańskim Oregonie stał się krainą Dodge’a Challengera. Na zaproszenie producenta grupa dziennikarzy przeprowadzała tam bowiem jazdy testowe najnowszą odsłoną modelu. W USA Challenger w wersji na 2015 rok pojawi się w punktach sprzedaży już za parę tygodni.

Fani Challengera, którym się nie poszczęściło i nie dostali zaproszenia do Portland muszą zadowolić się namiastką prawdziwej jazdy modelem w postaci filmów, jakimi Chrysler opublikował na YouTube (udostępniamy go poniżej).

W nowej gamie Challengera, w której znajdziemy bazowy model SXT z silnikiem V6 o mocy 305 KM, wariant R/T (Road/Track) z silnikiem V8 o mocy 375 KM i modele z pakietem Scat Pack z silnikiem V8 o mocy 485 KM, najmocniej uwagę przyciąga oczywiście wersja SRT wyposażona w turbodoładowany silnik HEMI Hellcat V-8. Jednostka napędowa generuje imponującą moc 707 KM i maksymalny moment obrotowy 880 Nm – jednym słowem, jest czym palić opony.

Nowego Dodge’a Challengera odświeżono nie tylko przyklejając nowe, czarne pasy na karoserii. Przeprojektowane zostało wnętrze kabiny tak, by było jeszcze wygodniejsze, a do wykończeń użyto materiałów lepszej jakości. Pod względem stylistycznym wystrój wnętrza nawiązuje do designu Challengera z 1971 roku. Model ten był też inspiracją dla projektantów zajmujących się nowym wyglądem zewnętrznym Challengera. Widoczne jest to zwłaszcza w projekcie kratki atrapy chłodnicy oraz czarnym panelu z chromowanymi literami łączącym tylne światła LED.

Zdjęcia: Dodge