MotoNews.pl

Nadchodzi trzecia generacja Kia Sorento

29 lipca 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Kia Sorento 2

Europejska premiera całkowicie nowej Kia Sorento odbędzie się 2 października podczas salonu samochodowego w Paryżu. Samochód ujrzy światło dzienne już w przyszłym miesiącu podczas prezentacji w Korei.

Majestatyczne nadwozie Sorento od zawsze nadawało autu niesamowitej prezencji, a w wersji na rok 2015 konstruktorzy z Kia dodali pojazdowi bardziej nowoczesnego wyglądu, będącego połączeniem elegancji i siły.

Nowe Sorento jest wyraźnie smuklejsze od swojego poprzednika. Zadaniem firmowego zespołu designerów z Korei, Stanów Zjednoczonych i Europy pracujących pod kierownictwem Peter Schreyera było stworzenie futurystycznej stylizacji, wypełnionej poczuciem mocy i dynamiki w takim stopniu, aby jeszcze bardziej odróżnić się od potencjalnych rywali poprzez wykorzystanie w nowym Sorento elementów aktualnej markowej estetyki Kia.

Obszerniejsze wnętrze zyskało na luksusie, a lepsze osiągi łączyć się będą z niższym zużyciem paliwa. Nowe Sorento nabrało mocniejszego i bardziej wyrazistego charakteru, który odzwierciedla nowy język designu Kia – akcentujący orientację na sport, dokładność i nowoczesność.

Krótki film o tym, jak auto powstawało w studio projektowym można obejrzeć poniżej:

Zdjęcia: Kia