MotoNews.pl

Nowy Mercedes-Benz Klasa V – auto bardzo rodzinne

28 lipca 2014

Kategoria | Premiery
Mercedes-Klasa V 2

Na początku miesiąca odbyła się polska premiera największego członka rodziny pasażerskich aut Mercedes-Benz – nowej klasy V. Model charakteryzuje wyjątkowa przestronność połączona z funkcjonalnością i estetyką. To idealny samochód dla rodzin z dziećmi. W związku z tym, że wakacyjny czas sprzyja dalekim podróżom, warto zapoznać się z tym niezwykłym pojazdem, który posiada wszystko to, co niezbędne jest podczas wycieczek.

Okres letni skłania do aktywności, jednak dla dużych rodzin wyjazd bywa często dużym logistycznym wyzwaniem. Mercedes zadbał, by tak nie było. Zgodnie z założeniami projektantów nowy model spełni potrzeby dużych rodzin, które potrzebują pojemnego i komfortowego pojazdu na co dzień, jak i w czasie wakacyjnych wyjazdów. Nowa klasa V została zaprojektowana tak, by rodzinna podróż obyła się bez niepotrzebnych stresów.

Bezpieczniej niż kiedykolwiek
Klasa V posiada bogate wyposażenie z zakresu aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa, w tym szereg innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę, pozwalających ograniczyć ryzyko zagrożeń. Wykorzystują też zaawansowaną technologię – kamerę, radar i czujniki ultradźwiękowe, które m.in. ostrzegają kierowcę przed sennością i nieuwagą, kompensują skutki wiatru oraz informują, że pojazd znajduje się w martwym polu lub zbyt bliskiej odległości od innego obiektu.

Nie za zimno i nie za gorąco
Podczas wakacyjnych podróży niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury. Gdy za oknem świeci słońce, a w standardowym samochodzie jest gorąco, wystarczy wsiąść do nowego modelu Mercedesa, który posiada inteligentny system wentylacji, zapewniając dobre samopoczucie wszystkim podróżującym. Klimatyzacja automatyczna THERMOTRONIC ustanawia nowe standardy adaptacji do indywidualnych potrzeb pasażerów i jako jedyna w segmencie oferuje trzy różne programy wentylacji. Nowością jest też dwukwadrantowy czujnik nasłonecznienia – gdy słońce świeci bardziej intensywnie po stronie kierowcy, klimatyzacja zwiększy nadmuch tylko w jego obszarze, a po stronie pasażera pozostanie zgodna z pierwotnymi ustawieniami.

Automatyczna klimatyzacja posiada również funkcję zdalnej kontroli układu wentylacji jeśli pojazd został zaparkowany na słońcu, a także zintegrowany czujnik zaparowania oraz automatyczną recyrkulację powietrza, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy podróżujemy z małymi dziećmi, które dużo bardziej od nas narażone są na skoki temperatury.

Wielkie pakowanie
Duże rodziny mają wiele rzeczy do zapakowania, by ułatwić załadunek i rozładunek, klasa V posiada tylną szybę otwieraną niezależnie od klapy bagażnika. Osobno otwierane tylne okno ułatwia pakowanie. Możemy mieć 6, 7 czy 8 siedzeń – klasa V jest bardzo uniwersalna, pozwala zaprogramować rodzinie przestrzeń, zgodnie do własnych potrzeb.

Siedzenia nowego modelu zaprojektowane są tak, by dawać komfort podczas krótszych czy dalszych podróży. Pokrycia siedzeń są wyjątkowo odporne na zużycie, jest to szczególnie przydatne przy podróżowaniu z dziećmi. Tylne fotele rozplanowane są tak, by w intuicyjny sposób, umożliwiać szybki i łatwy dostęp do tyłu pojazdu. Dodatkowo, fotele mogą zostać wymontowane w celu przewiezienia dziecięcego wózka, łóżeczka i innych akcesoriów. Ogromna liczba konfiguracji wnętrza sprawia, iż jest to samochód niezwykle przyjazny rodzinom.

Nie nudzimy się w podróży

Starszym dzieciom spodoba się bogaty system multimedialny oferujący szybki dostęp do internetu i korzystania z innych multimediów. Z kolei dyskretne oświetlenie LED-owe poniżej listew na przesuwnych drzwiach i panelach bocznych zapewni domowy nastrój. Wszystko po to, by podróż była jeszcze milsza.

Zdjęcia: Mercedes-Benz