MotoNews.pl

Hyundai prezentuje zdjęcia modelu i20 Nowej Generacji

11 sierpnia 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Hyundai i20 3

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu i20 Nowej generacji, którego światowa premiera będzie miała miejsce podczas październikowych targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Wprowadzając do sprzedaży swój najnowszy model Hyundai umacnia obecność na europejskim rynku samochodów segmentu B, w którym sprzedaż marki od 2002 wyniosła ponad milion samochodów. Popularność modelu i20 poprzedniej generacji plasuje go wśród najlepiej sprzedających się modeli marki Hyundai w Europie.

Hyundai i20 Nowej Generacji został zaprojektowany w Europie, a jego trzy kluczowe atrybuty w szczególnie wyraźny sposób odzwierciedlające jak marka odpowiada na potrzeby europejskich nabywców, to: wiodąca w klasie przestrzeń wewnątrz auta, zaawansowane technicznie i wzmacniające komfort rozwiązania oraz wyjątkowy i nowoczesny design.
Zbudowany na nowej platformie i20 Nowej generacji ma rozstaw osi 2570 mm, czyli o 45 mm więcej od swojego poprzednika, dzięki czemu pięciu dorosłych pasażerów może cieszyć się wyjątkową przestrzenią. Imponująco dużo miejsca na nogi mają pasażerowie zarówno przednich jak i tylnych siedzeń – 1892 mm, a pojemność bagażnika 326 litrów przy podniesionych siedzeniach, także należy do wiodących w klasie.

Elementem wzmacniającym komfort podróżowania zarówno kierowcy jak i pasażerów jest unikalny w tym segmencie dach panoramiczny z możliwością uchylania lub całkowitego otwierania. Innymi elementami podkreślającymi styl i komfort Nowego i20 są tylne i przednie światła LED oraz zintegrowana kamera cofania.

Komfort wnętrza oraz wyszukana i wyróżniająca stylistyka nadwozia to uzupełniające się elementy i20 Nowej Generacji. Spójny i prosty projekt i20, zainspirowany filozofią projektowania marki Hyundai ’Fluidic Sculpture 2.0’, powstał w europejskim Centrum Projektowym Hyundaia w Rüsselsheim.

Przód samochodu stworzony przez europejski zespół projektantów Hyundaia jest wyrazisty a jednocześnie ascetyczny. Charakterystyczny, sześciokątny grill z chromowaną ramą został przesunięty ku dołowi. Umiejscowiony poniżej, cienki grill połączył poprzecznie podwójne lampy soczewkowe oraz światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne typu LED.

Wzdłuż 4035 mm nadwozia biegnie charakterystyczna linia przetłoczenia podkreślająca wcięcia na panelach drzwi. Boki w części dolnej chronione są listwami drzwiowymi

Uwagę zwraca także błyszczące, czarne wykończenie słupka C dające wrażenie falowania linii dachu, a tylne lampy LED w kształcie bumerangu zachodzą na tylną klapę.

Oficjalna prezentacja modelu i20 Nowej generacji będzie miała miejsce na targach motoryzacyjnych w Paryżu, podczas konferencji prasowej Hyundaia, 2.10.2014 o godzinie 16:00.

Zdjęcia: Hyundai