MotoNews.pl

Nowe Infiniti QX70 S-Design – bardziej intrygujące niż kiedykolwiek wcześniej

16 września 2014

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Infiniti QX70 S-Design 3

Ciemny chrom to najmodniejszy kolor dla Infiniti QX70 S-Design, który zadebiutuje na Paryskim Salonie Motoryzacyjnym.

Elegancki i imponujący QX70 pojawia się teraz w nowym wcieleniu – “niegrzecznego chłopca”, czyli w wersji S-Design. Wersja ta wiele czerpie z prowokacyjnej filozofii stylistycznej QX70, która zakładała stworzenie oryginalnego, pełnowymiarowego, luksusowego crossovera o dynamice samochodu sportowego.

QX70 w nowej wersji S-Design ma być jeszcze bardziej wyrazistym antidotum na pudełkowate i bezbarwne SUV-y. Charakteryzuje się więc wszystkim tym, co zdecydowało o tak globalnym sukcesie QX70 – ma długą maskę, opływowe linie i mocarną sylwetkę, ale teraz modelowi przydano jeszcze specjalnej oprawy stylistycznej.

Mroczną stronę QX70 zdradza ciemny chrom. Zastosowano go w grillu chłodnicy, oprawach świateł przeciwmgielnych, progach i ramce tablicy rejestracyjnej z tyłu. Tym „technicznym” wykończeniem, pasującym do uwodzicielskiego charakteru auta, podkreślono kształtne nadwozie. Zmiany objęły także reflektory, które teraz mają nowe, przydymione wykończenie. Koła S-Design to z kolei 21-calowe, sześcioramienne felgi aluminiowe w czarnym kolorze, pasujące do czarnych relingów dachowych i czarnych opraw lusterek zewnętrznych.

Infiniti QX70 S-Design jest bardziej intrygujące niż kiedykolwiek. W tej odważnej formie jest to uderzająco piękny i bardzo wyjątkowy SUV.

Motyw S-Design kontynuowany jest w kabinie. Konsola centralna jest wykończona czarnym lakierem, zaś skóra foteli, kierownicy, zagłówków i paneli drzwiowych jest przeszyta fioletowymi nićmi. Luksus godny bogatej wersji S-Premium (bo tylko w takiej występuje S-Design), jest doskonale widoczny w kabinie. Wnętrze zachowuje przy tym wszystkie cechy podporządkowania kierowcy i intuicyjnej obsługi, z których Infiniti QX70 jest znane.

Moc, dynamika i zwrotność. Tymi słowami można najkrócej opisać napęd QX70 S-Design. Porównać można go natomiast do prawdziwego sportowca, który potrafi sobie poradzić nawet na najbardziej wymagających drogach. Samochód zawdzięcza to potężnym silnikom V6: benzynowemu lub dieslowi, zaawansowanemu technologicznie podwoziu, wyważeniu i precyzji układu kierowniczego oraz przekładni. Wypada też wspomnieć, że magnezowe łopatki zmiany biegów, które tak często są kopiowane przez konkurencję, ale nigdy z lepszymi niż w Infiniti skutkami, gwarantują masę satysfakcji z jazdy kierowcom o różnych preferencjach.

Gama Infiniti QX70 S-Design trafi do sprzedaży w wybranych krajach Europy, w tym także oczywiście do Polski, natychmiast po swojej premierze na Paryskim Salonie Motoryzacyjnym.

Zdjęcia: Infiniti