MotoNews.pl

Nowe Suzuki Vitara

06 października 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Suzuki Vitara 7

Po ponad ćwierć wieku od premiery pierwszej generacji modelu Vitara, jego dziedzictwo znów znajduje odzwierciedlenie w postaci nowego pojazdu klasy SUV. Najnowsza odsłona Suzuki Vitara może się pochwalić napędem na 4 koła ALLGRIP oraz zaawansowanym technologicznie wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa i rozwiązań komunikacyjnych.

Suzuki jest ekspertem w dziedzinie samochodów z napędem na cztery koła, a od debiutu rynkowego w 1988 roku rodzina Suzuki Vitara zyskała niezwykłą popularność dzięki atrakcyjnej stylistyce, kompaktowym wymiarom, doskonałym właściwościom jezdnym oraz dzielności w terenie. Najnowsza odsłona tego SUV-a ma swoją premierę podczas salonu samochodowego Paris Motor Show trwającego w dniach do 19 października tego roku.

Vitara została opracowana na bazie koncepcyjnego modelu iV-4, który prezentowany był podczas ubiegłorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Doskonale łączy atrakcyjny design z właściwościami SUV-a. Stylistka tego modelu – wyposażonego w inteligentny napęd ALLGRIP 4WD – podkreśla nowoczesność i innowacyjność, jednocześnie nawiązując elementami nadwozia do charakterystycznych rozwiązań stosowanych w SUV-ach Suzuki.

Już na początku 2015 roku nowa Vitara trafi na linie produkcyjne węgierskich zakładów Magyar Suzuki, aby jeszcze w pierwszej połowie roku zadebiutować w europejskich salonach sprzedaży. Model ten będzie także eksportowany poza Stary Kontynent, osiągając status globalnego, kompaktowego SUV-a marki Suzuki.

Wygląd charakterystyczny dla SUV-ów marki Suzuki
Stylistyka nowej Vitary czerpie z tradycji SUV-ów Suzuki i interpretuje ją w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

Poprawione osiągi dzięki układowi ALLGRIP oraz przemyślanej konstrukcji podwozia
Masywne felgi oraz duży prześwit zdradzają możliwości terenowe, natomiast układ napędowy ALLGRIP z czterema trybami jazdy pozwala kierowcy dostosować charakterystykę pojazdu do zmiennych warunków drogowych i zapewnia znakomite właściwości jezdne na drodze, jak i w terenie.

Możliwości personalizacji
Użytkownik chcący spersonalizować swój samochód ma do wyboru listę dodatkowego wyposażenia nadwozia i wnętrza, dzięki czemu może lepiej dostosować samochód do swojego gustu.

Nowoczesny system nawigacji oraz wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa
Zestaw audio kompatybilny ze smartfonami pozwala również na dostęp do zaawansowanych funkcji nawigacyjnych (wyposażenie dostępne w wybranych wersjach modelu). System Radar Brake Support (dostępny w wybranych wersjach modelu) oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, wykorzystując radar do zapobiegania kolizjom lub łagodzenia ich skutków.

Niezwykła wydajność paliwowa
Nowe Suzuki Vitara spełnia współczesne oczekiwania dotyczące niskiego zużycia paliwa. Dzięki szerokiemu zastosowaniu stali o wysokiej odporności na rozciąganie, nadwozie pojazdu jest bardzo lekkie i odpowiednio sztywne. Dodatkową oszczędność paliwa uzyskuje się również poprzez zastosowanie nowej, sześciostopniowej przekładni automatycznej. Nowa Vitara z napędem na jedną oś oraz pięciostopniową manualną skrzynią biegów emituje zaledwie 123 g CO2 na kilometr.

 

Zdjęcia: Suzuki, foto: newspress.co.uk