MotoNews.pl

SEAT obchodzi 30-lecie Ibizy na targach w Paryżu i prezentuje Leona X-Perience

08 października 2014

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
Seat Ibiza 3

SEAT Ibiza zabłysnął w Paryżu po raz kolejny. To właśnie w tym mieście model ten został zaprezentowany szerokiej publiczności po raz pierwszy, 30 lat temu. Rocznica okazała się wyjątkowa z jeszcze jednego powodu: z linii montażowej w Martorell zjechała 5-milionowa Ibiza!

Prezes marki SEAT, Jürgen Stackmann, podczas swojej prezentacji podkreślił w Ibizie dwie wartości – niemiecką inżynierię i hiszpański design. „To pierwszy model, który tak dokładnie odzwierciedla kluczowe wartości SEAT-a – młodego ducha marki i radość z jazdy na każdym kilometrze” – powiedział Stackmann.

Na stoisku SEAT-a na Targach w Paryżu pojawił się również Leon X- Perience – jedno z najpiękniejszych kombi w swojej klasie o terenowej naturze. Samochód posiada off-rodowy design, podwyższone o 15 mm zawieszenie, stały napęd 4×4 ze sprzęgłem Haldex piątej generacji i nie boi się żadnej drogi. Jego silniki TSI i TDI o mocy od 110 do 184 KM łączą dobre osiągi z oszczędnością, a nowoczesne systemy pozwalają na bezpieczne podróżowanie w każdych warunkach.

Leon jest drugim filarem marki SEAT. Obecnie sprzedaż tego modelu osiąga coraz lepsze wyniki i dorównuje Ibizie. W tym roku sprzedaż SEAT-a Leona wzrosła o 60%, a w zeszłym – o 44% w stosunku do poprzednich lat. W rezultacie marka odnotowała wzrost sprzedaży wszystkich swoich modeli na całym świecie o 10%.

Zdjęcia: foto: SEAT, newspress.co.uk