MotoNews.pl

Hyundai rozpoczyna produkcję Nowego Modelu i20

20 października 2014

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Hyundai rozpoczyna produkcję Nowego Modelu i20

Rozbudowana w ubiegłym roku fabryka Hyundaia w Turcji rozpoczęła w piątek produkcję modelu i20 Nowej Generacji. Zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych Hyundai i20 umocni obecność marki na europejskim rynku samochodów segmentu B.

Zaprojektowany i wyprodukowany w Europe, i20 jest prawdziwie europejskim modelem wyróżniającym się spójnym i ciekawym stylem oraz wyjątkową przestronnością dopracowanego w każdym detalu wnętrza.

Samochód będzie dostępny w kilku wersjach silnikowych – z silnikiem benzynowym o pojemności 1.2l i 1.4l oraz Diesel 1.1l i 1.4l. W samochodzie pojawią się elementy wyposażenia dostępne do tej pory w modelach z wyższego segmentu, np. podgrzewana kierownica, panoramiczny dach czy system automatycznego odparowania szyb.

Sprzedaż samochodu w Europie rozpocznie się jeszcze w tym roku. Do polskich salonów Hyundai i20 trafi pod koniec lutego 2015 r.

Fabryka Hyundaia w Turcji produkuje dwa modele dedykowane na rynek europejski – nowy i10 oraz i20. Od momentu wybudowania fabryki w 1997 roku, z taśmy produkcyjnej zjechało ponad milion samochodów, a po niedawnej rozbudowie i modernizacji zdolność produkcyjna fabryki wynosi 200 tysięcy samochodów rocznie.

Zdjęcia: Hyundai