MotoNews.pl

Nowy, ekstradługi Mercedes Citan nawet z siedmioma miejscami

24 października 2014

Kategoria | Auto firmowe
Mercedes-Citan 2

Mercedes-Benz Citan – miejski samochód dostawczy – jest już dostępny w kolejnej wersji. Odmiana z ekstradługim rozstawem osi zabiera na pokład nawet siedem osób, a jej kabinę można skonfigurować na wiele sposobów.

Nowy wariant Citana – siedmioosobowe Kombi – doskonale sprawdza się w roli pojemnej, ale zwinnej taksówki, nadaje się do zamiennego przewozu pracowników oraz ładunków, a także do zastosowań mieszanych, służbowych lub prywatnych. Model bazuje na ekstradługiej wersji (4705 mm) o dopuszczalnej masie całkowitej 2,2 tony.

W trzecim rzędzie nowego Citana znajdują się dwa osobne fotele. Można je niezależnie przesuwać wzdłużnie w zakresie 130 mm, składać lub – w razie potrzeby – wymontować. Wygodnie podróżują tu również dorośli pasażerowie. Wsiadanie nie nastręczy im kłopotu, wystarczy bowiem złożyć siedzenia w środkowym rzędzie.

Nowy Citan w ekstradługiej odmianie Kombi wyróżnia się wyjątkową elastycznością – dodatkowe miejsca nie wiążą się z koniecznością rezygnacji z przestrzeni ładunkowej. Nawet z siedmioma osobami na pokładzie, zależnie od ustawienia indywidualnych siedzeń, model mieści od 300 do 400 l bagażu. Po wyjęciu tylnych foteli, co wymaga zaledwie kilku ruchów, pojemność bagażnika wzrasta do 2200 litrów, a po złożeniu środkowego rzędu – aż do 3500 litrów.

Praktyczny charakter Citana nie kończy się jednak na bezwzględnych wartościach. Opcje wyposażenia ekstradługiej wersji Kombi obejmują elastyczną zasłonę przestrzeni ładunkowej, a także uchwyty do mocowania bagażu, zabezpieczające go przed przemieszczaniem, gdy siedzenia są złożone lub wymontowane. Co więcej, pasażerowie tylnych foteli mają do dyspozycji dodatkowe schowki w bocznych panelach.

Nowy wariant jest już dostępny u dealerów z jednym z dwóch silników Diesla do wyboru: Citan 109 CDI (o mocy 66 kW/90 KM) oraz Citan 111 CDI (o mocy 81 kW/110 KM). Ceny modelu startują od 73 350 zł plus VAT.

Zdjęcia: Mercedes-Benz